Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

“Ekonomi Çöküyor, Borsalar Batıyor” Çözüm Bitcoin mi?

Yazar ve finans uzmanı olan Robert Kiyosaki, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu ve ekonomik krizlerin kripto para birimi için fırsat olduğunu söyledi.
“Ekonomi Çöküyor, Borsalar Batıyor” Çözüm Bitcoin mi?
HABER GİRİŞ

Finansal uzman ve “Zengin Baba, Fakir Baba” kitabının yazarı  Robert Kiyosaki, son dönemlerde Bitcoin ve Kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalarla yatırımcıların ilgi odağı olmayı başardı. Kiyosaki, Amerika Birleşik Devletleri’nin ve küresel ekonominin çöktüğünü, borsaların düştüğünü, işsizlik oranlarının arttığını ve emekli maaşlarının yetersiz olduğunu söyledi.

Bu verilere işaret eden Kiyosaki, Bitcoin’in (BTC) yatırımları ve serveti koruyabilecek bir varlık olduğuna inanıyor. Ancak ekonominin durumundan dolayı bunun tam tersinin de mümkün olabileceğini sözlerine ekliyor.

“Krizler Büyük Bir Fırsat”

Uzman, finansal krizlerin aynı zamanda büyük bir fırsat olduğunu vurguluyor ve gümüşün, altının güvenli liman seçenekleri olduğunu ifade ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’de milyonlarca kişinin servetinin yok olacağını söyleyen Kiyosaki, ekonomideki çöküşün ve enflasyonun temelinde yatan makro ekonomik faktörleri yalnızca çok az insanın görebileceğini kaydetti.

Ticaret Uzmanı Gareth Soloway ise bugün yaptığı açıklamada, BTC’nin 12.000-13.000 dolara sıçrayıp ardından 8.000 dolara kadar düşebileceğini söyledi. Ayrıca en kötü senaryoda 3.500 dolar seviyesini bile görebileceğini söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin ile ilgili analistlerin, iş adamlarının ve kripto para uzmanlarının yorumları sürekli değişiyor. Bazı uzmanlar kriptonun büyük bir düşüş yaşamasına rağmen yatırım için en doğru varlık olduğunu söylerken bazıları ise Bitcoin’in daha dip seviyelere düşeceğine inanıyor.

“Ekonomi Çöküyor, Borsalar Batıyor” Çözüm Bitcoin mi?

Güne yüzde 3,96 artışla 19.809 dolarda başlayan Bitcoin, saat 14:00 civarında 19.705 dolardan devam ediyor. Günlük bazda mevcut saate kadar yüzde 5,31 artış gösteren BTC, haftalık yüzde 0,76 oranında arttı. Aylık yüzde 2,71, yıllık ise yüzde 65,69 düştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın