Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ekipmanları Sökülmeden Satılan Eski FBI Kamyoneti Dodge Van!

Amerika'da eskiden FBI tarafından kullanılan bir kamyonet, içindeki ekipmanları ile satışı çıkartılmış. Oldukça pahalı bir fiyatla satışa çıkartılan Dodge marka kamyonet, yine de oldukça ilgi görmüş. İşte detaylar...
Ekipmanları Sökülmeden Satılan Eski FBI Kamyoneti Dodge Van!
Son Güncelleme: 
Yorum

Bu renkte ve şekilde bir minibüs gödüğünüzde mutlaka sizin de aklınıza eski Amerikan filmleri gelecektir. Özellikle 1980’li ve 90’lı yılların polisiye filmlerini izlediyseniz hak verecekseniz. Gözlem araçlarına çevrilen bu Dodge’ler, genelde köşe başlarında bekleyen, günler süren takiplerin baş rol oyuncuları olmuşlardır. Böyle bir kapalı kasa, camları siyah ise içerisinden içerisinden çıkacak tipler genellikle bellidir.

Polislerin uzun beklemeler sırasında kulaklarında mutlaka dinleme cihazı, filtre kahve ve vazgeçilmez “donut” lar olurdu. Bugünlerde ebay’e bir ilan girildi ve satılığa çıkartılan bir minibüsün eski bir FBI aracı olduğunu öğrendik. 1989 yılında üretime alınan gördüğünüz kamyonetin daha öncesinde içerisinden cihazlar sökülmeden başka birine satılmış. Şimdi ise 3. sahibi için ilana girildiğini görüyoruz.

Deminde dediğimiz gibi bu araçların ömrü beklemekle geçiyor! Onun için kilometresine baktığımızda 37.819 rakamı bunu doğruluyor. 28 yaşına göre gayet düşük bir km ve diri kasa yapısına sahip.

Ekipmanlari Sokulmeden Satilan Eski Dodge Ram Van Fbi Kamyoneti Kilometresi

Satılık Dodge Ram Van’ın içi görevde bulunduğu zamanki gibi aynı bırakılmış. Baktığımızda birden fazla gözetim ile ilgili ekipmanları görüyoruz. LCD ekran,
radarlar, kayıt cihazları aynen korunmuş.

Ekipmanlari Sokulmeden Satilan Eski Dodge Ram Van Fbi Kamyoneti Radyo Radar Dolap Ekipmani

Doğal yaşam alanı sunan Dodge’de tuvalet, interkom, güç üniteleri, teyp, telsiz ve video kaydediciler bulunuyor.

Ekipmanlari Sokulmeden Satilan Eski Dodge Ram Van Fbi Kamyoneti Belgeler

Hatta en ilginç kısmı ise görevde bulunduğu sırada alınan notlarla ve dökümanlarla satışı yapılacağını öğrendik. FBI’ın Dodge’si ağzına kadar mazi dolu!

Ekipmanlari Sokulmeden Satilan Eski Dodge Ram Van Fbi Kamyoneti On Durusu

Bu araç için açık arttırma usulü teklifler alınıyor. Bu zamana kadar en yüksek teklif 11.100 $ olmuş. Amerika’ya göre baktığımızda yüksek bir fiyat.

Ekipmanlari Sokulmeden Satilan Eski Dodge Ram Van Fbi Kamyoneti Arka Gorunumu

Ebay’de satılan bu eski FBI aracında çözemediğimiz nokta, neden içindeki ekipmanları ile satılıyor. Hadi radar, video kayıt cihazlarının olmasını anladık da not ve dökümanlar ne için araçta bırakılmış. Diğer taraftan fiyatının da aşırı pahalı olduğunu düşünenler olmuş.

Bizde olsa kesinlikle 300 bin TL derlerdi. Şu anda bile bazı gördüğümüz ilanlarda; şu sanatçının arabası bu ünlünün arabası diye epeyce pahalıya satılan araçlara rastlayabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu