Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ehliyet Yenileme Tarihi Uzatıldı, Ücret Değişti mi?

Ehliyet yenileme işlemleri ile ilgili tarih uzatıldı. Ehliyet yenileme için son tarih ne zaman? Ücretler ne kadar? Hangi belgeler gerekiyor? İşte detaylar;
Ehliyet Yenileme Tarihi Uzatıldı, Ücret Değişti mi?
HABER GİRİŞ

Sürücü belgeleri içi 1 Ocak 2016’ta başlayan yenileme işlemleri, 31 Aralık 2022’ye kadar uzatılmıştı. İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden eski sürücü belgelerinin değiştirilme süresinin 31 Aralık 2024 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. Böylelikle eski sürücü belgelerini yenilemek isteyenler için süreç genişlemiş oldu.

Ehliyet sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiren sürücü belgeleri yenileme işlemleri için değiştirme ücretinin 13 TL, değerli kağıt bedeli ve 2 TL vakıf hizmet beledi olmak üzere 15 TL olarak devam edeceği belirtildi.

Yeni tip sürücü belgesini kaybedenlerin, çaldıranların veya yeniden çıkarmak isteyenlerin ise 345 TL ödemesi gerekiyor.

Sürücü belgesi yenileme işlemleri, Genel Müdürlük web portalı ya da çağrı merkezi üzerinden randevu alınarak ya da randevu almadan direkt yapılabiliyor. Randevu almak isteyenler Alo 199 Nüfus Müdürlüğü Destek Hattı’nı da arayabiliyor.

Hangi Belgeler Gerekiyor?

2024’ün sonuna kadar ertelenen sürücü belgesi yenileme işlemleri için kimlik belgesi, sürücü sağlık raporu, sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedeli vakıf payı, 1 adet biyometrik fotoğraf, kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan ve adli sicil belgesi gerekiyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.