Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ehliyet için Bekleyenlere Kötü Haber: Yüzde 100 Zam Geliyor

Ehliyet almak isteyen vatandaşların maliyetleri her geçen gün artıyor. Yeni gelen bir haberde, sınav ve harç ücretlerinin yanı sıra kurslara da zam geleceği öğrenildi.
Ehliyet için Bekleyenlere Kötü Haber: Yüzde 100 Zam Geliyor
HABER GİRİŞ

Zam haberlerine her gün yenisi eklenmeye devam ediyor. Yeni yılda fiyatı fahiş derecede artacak bir kalem de sürücü kurslarından oldu. Yüksek enflasyona rağmen yeterince fiyat artışına gidilmediği yönünde şikayette bulunan sürücü kursu sahipleri bekledikleri zammı 2024’te alacak. Bu yıl 10 bin lira seviyesinde kayda geçen kurs ücretleri gelecek yıl iki katına çıkarak 20 bin lirayı geçecek.

Ehliyet almak isteyen kursiyerlerin ilk etapta gireceği elektronik sınav (e-sınav) ücreti ise yeni yıl gelmeden zamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan ve 240 lira olan online sınav bu ay 400 liraya çıkarıldı.

Sınavda Bilerek Bırakanlar Var

Kurs, sınav ve harç ücretlerindeki zamlara bir de mobbingin (baskı) eklendiği iddia edildi. Türkiye Gazetesi’nden Kaan Zenginli’nin haberine göre sürücü adayları bilinçli olarak sınavlardan geçiş almadıklarını söylüyor.

Buna göre direksiyon hocaları sürücü adaylarına uygulama sınavında bilinçli olarak mobbing uyguluyor. Böylece aday bir kez daha kursa yazılmak zorunda bırakılıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.