Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ehliyet Alacaklar Dikkat! Simülasyon Eğitimi Verilecek

Tüm sürücü sınıflarını kapsayan yeni yönetmelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. Simülasyon eğitiminin amacı ne? İşte detaylar,
Ehliyet Alacaklar Dikkat! Simülasyon Eğitimi Verilecek
Yorum

Milli Eğitim Bakanlığı, Resmi Gazete’den ehliyetle ilgili yeni düzenlemeyi duyurdu. Yayımlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmelik ile birlikte tüm sınıf ehliyetler için sürücü adaylarına emniyet kemeri simülasyon eğitimi verilecek.

Yönetmelikte uygulamanın amacının sınıfı ayrımı olmadan, direksiyon eğitimine başlanmadan önce tüm sürücü adaylarına emniyet kemeri takma alışkanlığı kazandırmak olduğu belirtildi.

Sürücü adayları, emniyet kemeri takmamanın doğuracağı sonuçlar hakkında uygulamalı şekilde bilgi edinmek ve emniyet kemeri kullanımının önemini anlayabilmek amacıyla emniyet kemeri simülasyon eğitimine tabi tutulacaklar.

Ayrıca 29.5.2013 tarihinden önce sınav sorumlusu belgesi almış olanlar ve halen kamu personeli olarak görev yapanlar için 6 ay içinde hizmet içi eğitim alma zorunluluğu getirildi. Bu belgeyi almaya hak kazananlara direksiyon eğitimi dersi sınavı uygulama ve değerlendirme komisyonunda görev verilebilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu