Yatırım yapmaya başla!

Ege Plastik’in Yatırım Teşvik Belgesi Güncellemesi Onaylandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 4.2 milyon Euro tutarındaki yatırım teşvik revizyonuna onay verdiği Ege Plastik’in hisseleri, salı günü sert geriledi.
Ege Plastik’in Yatırım Teşvik Belgesi Güncellemesi Onaylandı

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., yatırım teşvik belgesi hakkında bildirimde bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasında, “Mevcut yatırım teşvik belgesi, planlanan yatırımlar çerçevesinde, 4.240.610 Euro ilave yatırım tutarı ile güncellenmesi amacıyla, 22.03.2021 tarihi itibariyle T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurulmuş olup, revizyon müracaatı bugün onaylanmıştır.” bilgisine yer verildi.

EPLAS koduyla işlem gören hisseler, yurt içi piyasalarındaki negatif hava etkisiyle sert geriledi.
Eeg Plastik Hisseleri Sert Geriledi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Açılışta %9,95 değer kaybeden şirket hisselerinde devre kesici çalıştı. Dün ve bugün gerçekleşen düşüşlerin ardından, EPLAS hisselerinin haftalık kaybı %19’u, aylık kaybı ise %34’ü aştı. Öte yandan yıllık süreçte %196 pozitif getiri sundu.

Hisselerin yıllık bazda gördüğü en düşük seviye 8,99, en yüksek ise 49,28 TL oldu. 947,265 TL hacme sahip olan hisselerin son fiyatı 27,50 TL seviyesinde bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum