Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

29 Kasım’daki Efsane İndirimlerde 5 Milyar TL’lik Kartlı Ödeme Öngörülüyor!

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından 29 Kasım'da başlayacak olan efsane indirimler sebebiyle 1 günde yapılan kartlı ödeme tutarının 5 milyar TL'ye ulaşabileceği öngörüldü.
29 Kasım’daki Efsane İndirimlerde 5 Milyar TL’lik Kartlı Ödeme Öngörülüyor!
Yorum

Tüm yıl beklenen ve “Black Friday (Kara Cuma)” kapsamında muhteşem indirim fırsatları için geri sayım başladı. 29 Kasım günü başlayacak efsane indirimlerden pek çok marka nasibini alacak. Pek çok tüketici için alışveriş yapmanın en doğru zamanı olan o gün, hemen her üründen çeşitli markalar fiyatlarını büyük oranda düşürecek.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, 29 Kasım günü başlayacak olan efsane indirimlerinde perakende sektörünü önemli ölçüde canlandıracağını söyledi. O gün yapılan alışverişlerde kartlı ödeme tutarının 5 milyar TL seviyesine kadar çıkacağını öngören Öncel, bu tutar içinde internetten yapılan ödemelerin payının 2 milyar TL’ye dayanabileceğini tahmin etti.

Öncel, her yıl yapılacak efsane indirimlerin markalara stok eritme ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu ürünleri onlara çok uygun fiyatlardan satma şansı sunduğunu belirtti.

BMD Başkanı Sinan ÖncelDünyanın dört bir yanında bir gelenek haline gelen efsane indirimlerin son yıllarda Türkiye’de de yaygınlaştığına dikkat çeken Öncel, 11 Kasım “Bekarlar Günü” kapsamında çoğu markanın ve online alışveriş sitelerinin benzer şekilde indirime gittiğini anımsattı. O tarihten itibaren mağaza ziyaretleri ve cirolarda önemli düşüşler kaydedildiğini ekledi.

Şu an tüketicilerin dört gözle 29 Kasım’ı beklediğini açıklayan Öncel, o gün için çoğu markanın hazırlıklarını tamamladığını duyurdu. Stoklardaki pek çok ürünün düşük kar marjıyla hatta belki de zararına satılacağını söyleyen Öncel, bazı ürünlerde %70-80 civarında indirim olabileceğini belirtti.

Öncel, tüketicilerin ihtiyaç duyduğu fakat almayı ertelediği çoğu ürünü 29 Kasım’da alma fırsatı bulacağını ve o günün adeta tam bir alışveriş şöleni olacağını açıkladı.

Tüketiciler 29 Kasım'da Satın Alma Fırsatı Bulacak2018 yılındaki 29 Kasım’da Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre toplam 3,4 milyar TL’lik kartlı ödeme yapıldığını söyleyen Öncel, bunun 975 milyon TL’sinin internetten gerçekleştirildiğini hatırlattı. Efsane indirim kampanyasından markaların kar elde etmediğine bir kez daha değindi ve kampanyanın müşteriler için avantajlı bir fırsat olduğunun altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu