11 Efsane Filme Kusursuz Apple Montesi!

Apple çılgınlığı; 20'li, 30'lu ve 60'lı yıllarda çekilmiş, sinema dünyasının tarihini değiştirmiş başyapıtlara da sıçradı. Chaplin ve Audrey Hepburn gibi usta oyuncuların yer aldığı filmlere iliştirilen Apple cihazları, adeta geçmişi günümüze uyarlıyor.

Yıllar önce vizyona girmiş olsalar da bazı yapımlar efsaneleşmeyi ve günümüzün de önemli yapımları haline gelmeyi başarıyorlar. Ancak sinema tarihine damgasını vuran bu yapımlar, günümüz teknolojisine ait bazı öğelerle süslenselerdi nasıl olurdu?

20’li ve 30’lu yıllarda selfie çeken, 60’lı yıllarda iPod’undan müzik dinleyen ünlü karakterler düşünün. Sizce de sıra dışı değil mi? 34 yaşında Madrid’li bir grafik tasarımcı olan Pablo Larrocha, aklımızdaki bu soruyu Timeless Apple adını vermiş olduğu enfes bir projeyle gözler önüne sermiş.

Günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan iPod, Mac ve iPhone gibi Apple ürünlerini efsaneleşmiş filmlere hiç sırıtmayacak bir şekilde entegre etmiş. Zamandan bağımsız iki öğeyi bir araya getirip, birbirinden benzersiz çalışmalara imza atan Larrocha’nın ellerinde hayat bulan bu projeye dilerseniz birlikte bir göz atalım.

1960 yapımı Exodus filminin başrol oyuncuları Eva Marie Saint ve Paul Newman ikilisi. Bu arada Newman'ın Apple Watch'u çok şık durmuş.
1
60'l yılların bir diğer efsane ikilisi olan Audrey Hepburn ve Julie Andrews'un iPhone 6'sıyla 1965 yılındaki 'selfie qeyfi'.
2
Bilindik bir isimle listemize devam ediyoruz. 1928 yapımı Sirk filminde Charlie Chaplin, iPod Nano'sunda yeni bir şarkı keşfetmişe benziyor.
3
Chaplin'den sonra Laurel ve Hardy de iPhone 7 modeliyle 1935 yapımı Thicker Than Water filminde güzel bir müzikle karşılaşmış gibi görünüyor.
4
1936 yazında güneşin keyfini çıkaran Ginger Rogers, iPhone 7 Plus telefonu ve Airpods kulaklıklarıyla gayet havalı görünüyor.
5
Efsanevi romantik filmlerden 1942 yapımı Casablanca'da Humphrey Bogart, cebinde bir iPhone 7 modeliyle karşımıza çıkıyor.
6
1980'li yıllarda geleceği günümüze getiren Geleceğe Dönüş filminin iki kafadarı iMac Pro modelini keşfediyorlar.
7
1977 yapımı Star Wars: Episode IV - A New Hope filminde, imparatorluk da paraya kıyıp, iMac Pro almış.
8
1950 yapımı Sunset Bulvarı filminde ise 'sen anlat, ben seni dinliyorum' diyerek, iPhone 7 modeliyle selfie çeken Gloria Swanson ile karşılaşıyoruz.
9
1935 yılında çekilen A Night at the Opera'da ise iPhone 7 Plus telefonlarına yeni kavuşmuş Marx Kardeşleri bizi karşılıyor.
10
Son olarak ise 1939 yapımı Oz Büyücüsü filminin Zümrüt Kenti'nde bir Apple reklamı karşımıza çıkıyor.
11

Sinemanın unutulmaz yapımlarına yapılmış Apple monteleri sonucunda birbirinden eğlenceli çalışmalar ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Başarılı grafiker Pablo Larrocha’nın yeteneğini ve zekasını konuşturduğu Timeless Apple projesinin sonuna geldik. Peki, Apple’ın ünlü ve efsane filmlere monte edildiği bu çalışmayı sizler başarılı buldunuz mu?Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı