Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ECB/Lagarde: Oğlum Yatırımlarını Kriptoda Kaybetti

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, oğlunun yatırımlarının büyük bölümünü kripto para piyasasında kaybettiğini itiraf etti.
ECB/Lagarde: Oğlum Yatırımlarını Kriptoda Kaybetti
HABER GİRİŞ

Kripto varlıklara karşı tutumuyla bilinen Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, oğlunun yatırımlarının büyük bölümünü kripto piyasasında kaybettiğini söyledi. Lagarde uzun süredir kripto para birimlerine karşı çıkıyor ve onları spekülatif, değersiz ve suçlular tarafından yasa dışı faaliyetler için sıklıkla kullanılan bir araç olarak nitelendiriyordu.

ECB Başkanı konuşmasında, “Beni asil bir şekilde görmezden geldi, bu onun ayrıcalığıdır. Yatırdığı paranın neredeyse tamamını kaybetti.” ifadelerini kullandı.

Lagarde sözlerini, “Çok fazla değildi ama hepsini kaybetti. Yaklaşık yüzde 60’ını kaybetti. Daha sonra onunla bu konu hakkında tekrar konuştuğumda, isteksizce benim haklı olduğumu kabul etti.” ifadeleri ile sürdürdü.

Lagarde açıklamasında, “İnsanlar paralarını istedikleri yere yatırmakta özgürdür, insanlar istedikleri kadar spekülasyon yapmakta özgürdürler, ancak cezai olarak onaylanmış ticaret ve işlere katılmakta özgür olmamalıdır.” sözlerine yer verdi.

ECB, hem riskin farkında olmayan tüketicileri korumak hem de fonları teröristlere kanalize etmek veya suçluların nakit aklamasına izin vermek için kullanılabilecek bir boşluğu kapatmak için kripto varlıklarına yönelik küresel düzenlenmesini talep ediyor.

GCM Yatırım Banner

ECB’nin kendi dijital euro projesini başlatmasının nedenleri arasında özel olarak ihraç edilen para birimlerinin devlet parasının yerini alabileceği endişeleri vardı. Bankanın herhangi bir dijital para ihraç etmesine uzun süre olduğu belirtiliyor

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın