Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ECB Kripto Firmalarını Uyardı: Ruslar Yaptırımları Deliyor

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto para firmalarını uyardı. Ayrıntılar geliyor…
ECB Kripto Firmalarını Uyardı: Ruslar Yaptırımları Deliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, kripto para birimlerinin bazı Rus bireylere uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kullanıldığını belirtti. Lagarde, Avrupa Merkez Bankası olarak yaptırımların delinmesine önayak olan kripto firmalarının bu suça ortak olacağını söyledi.

Lagarde katıldığı çevrimiçi etkinlikte, “Kripto varlıklarıyla ilgili olarak takas yapan, işlem yapan ve hizmet sunan herkese yaptırımları atlatmak için suç ortağı olduklarını açıkça belirtmek için adımlar attık.” ifadelerini kullandı.

Rusya ile Ukrayna arasında çıkan savaş sonrası, ABD ve batılı ülkeler, Rusya ekonomisine yönelik çok ağır yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu kapsamda Rus oligarkların mal varlıklarına el konuluyor.

Ağır ekonomik yaptırımlar sonrası, bazı Rus bireylerin yaptırımları delmek adına kripto paralara yöneldiği belirtiliyordu. Avrupa Birliği geçtiğimiz günlerde yatırımcıları kripto varlık ticareti yaparken dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı.

Yapılan açıklamada kripto paralar üzerinde tüm parayı kaybetme riski olduğu ve tüketicileri korumak için gerekli önlemlerin alınması gerektiği kaydedilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu