Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ECB Başkan Yardımcısı: Kripto Paralar Diğer Varlıklar Gibi Düzenlenmeli

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis De Guindos, kripto para düzenleme görüşlerini paylaştı.
ECB Başkan Yardımcısı: Kripto Paralar Diğer Varlıklar Gibi Düzenlenmeli
Son Güncelleme: 
Yorum

ECB Başkan Yardımcısı Luis De Guindos, kripto varlıkların piyasadaki diğer herhangi bir varlık gibi düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor. De Guindos, görüşünü Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen bir yaz kursunda paylaştı.

De Guindos, bunların yasaklanmayacağını ancak ihraççıların diğer finansal varlıklarla aynı kurallara uyması ve kara para aklama veya terörün finansmanı ile ilgili her şeyden kaçınması gerektiğini belirtti.

ECB Başkan Yardımcısı’na göre kripto paralar yasa dışı amaçlar için kolayca kullanılabiliyor. Kripto paralara her zaman şüpheci yaklaşan De Guindos, onların geçerli ödeme yöntemli olarak çalışmadıklarını ancak bu varlıkların, bölgenin finansal istikrarı üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını belirtti.

ECB yöneticisi daha önce de kripto varlıklara dair açıklamalarda bulunmuştu. De Guindos, Mayıs ayında kripto paraların kırılgan olması nedeniyle gerçek bir yatırım aracı olmadığını söylemişti.

Diğer yandan ECB, dijital euro çalışmalarını sürdürüyor. De Guindos dijital euro ile ilgili finansal istikrar ve para politikasındaki olumsuz sonuçları en aza indirecek şekilde çalışmaları gerektiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%