Yatırım yapmaya başla!

EBRD ve TSKB Özel Sektöre 100 Milyon Euro Kaynak Sağlıyor

TSKB ve EBRD risk paylaşım anlaşması imzalayarak, özel sektöre 100 milyon Euro finansman kaynağı sağlayacağını açıkladı.
EBRD ve TSKB Özel Sektöre 100 Milyon Euro Kaynak Sağlıyor

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) özel sektör için güçlerini birleştirerek yeni risk paylaşım anlaşması imzaladı. Yapılan açıklamada özel sektöre 100 milyon Euro tutarında kaynak sağlanacağı bildirildi.

EBRD ve TSKB yaptıkları ortak anlaşma ile özel sektörün ihtiyacını karşılayacak finansmanı sunuyor.

Özel Sektör FinansmanEBRD bu anlaşma kapsamında TSKB ile birlikte çeşitli firmalara kredi ihtiyaçlarının %50’sinine katılmış olacak. Bu sayede 50 milyon Euro kaynağı aktarmış olacak. Söz konusu anlaşmanın ilki 2016 yılında imzalanmıştı. İki kurum arasında imzalanan anlaşmanın ikinci etabı niteliğinde olan bu birleşme, bu alanda Türkiye’deki tek işbirliği anlaşması olma özelliğini taşıyor.

TSKB Genel Müdürü Suat İnce, özel sektöre finansman desteklerinin devam edeceğini söyledi.

TSKB Genel Müdürü Suat İnceEkonomik dengelenme sürecinde olan ülkemizde, özel sektöre sağlanan finansman desteğinin çok önemli olduğunu ifade eden İnce, EBRD ile imzalanan risk paylaşım anlaşması ile Türkiye ekonomisine ve sanayisine verdikleri desteği göstermiş olduklarını aktardı.

Söz konusu anlaşmayı imzalamış olmaktan son derece memnun olduklarını söyleyen İnce, ülkenin geleceğine umutla baktıklarını, özel sektöre hem finansman hem de danışmanlık hizmetleri bakımından destek olmaya devam ettiklerini açıkladı.

Hedeflerinin her zaman yeni iş alanları oluşturarak, hizmetlerin geliştirilmesi odluğunu anlattı.

EBRD Başkan Yardımcısı Jurgen RigterinkTSKB’nin kurulduğu günden bu yana Türk sanayisinin sürdürülebilir kalkınması için tüm gücüyle çalışan bir kurum olduğunu söyleyen Suat İnce, sürdürülebilir bankacılık felsefesinin kendilerini koydukları hedefe taşıma konusunda en önemli unsur olduğunu, her dönemde yerli-yabancı paydaşları tercih ettiklerini anlattı.

Türkiye’ye desteklerini sürdürdüklerini söyleyen EBRD Başkan Yardımcısı Jurgen Rigterink ise Türk ekonomisinin 2020 yılına kadar toparlanma noktasına gelmesini beklediklerini dile getirdi. Bugün yapılan risk paylaşımı anlaşması gibi yenilikçi araçların kullanılarak, şirketlerin ticari faaliyetlerini sürdürmelerinin sağlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum