Yatırım yapmaya başla!

eBay’de Satışa Çıkan Porsche Carrera GT Bu Sefer Güldürdü!

İngiltere'de eBay üzerinden satışa çıkartılan bir Porsche Carrera GT modeli oldukça ilginç görüntüler sunuyor...
eBay’de Satışa Çıkan Porsche Carrera GT Bu Sefer Güldürdü!

Her zaman göremeyeceğimiz spor araba modellerinden olan Porsche Carrera GT‘lerden biri eBay üzerinden satılığa çıkartılmış. Ancak bunun diğer GT’lerden farklı olduğunu belki halen daha anlamamışsınızdır. Aracın Almanya tesislerinden çıkmadığını, yakınına gelene kadar da anlamanız pek mümkün değil gibi duruyor!

Yeni bir araç modelini tanıtmak, özelliklerinden bahsetmek güzel ancak yetenek patlaması yaşayan insaların yaptığı bu gibi el yapımı Porsche haberleri bizler için ayrı bir zevk. Hissettiğimiz bu duyguların aynısını Lamborghini Aventador’un replikasını yapan kişide de hissetmiştik. O zaman hep beraber gerçeğinden ayırt edilmesi zor Carrera GT’ye bakalım!

Üstü de açılabilen replika Porsche aşırı gerçekçi duruyor.

Replika Porsche Carrera GT İşte asıl yetenek budur. Resim tam olarak görülüp, uygulanmış. Farların şekilleri birebir aynı. Belki bir hurdacıdan veya başka bir yerden Carrera GT’nin orijinal farları bulunmuş da dedirtiyor!

Emitasyon Porsche’nin incelemesine devam edelim.

Replika Porsche Carrera GT ProfilGerçeği ile yan yana koyulduğu zaman daha net anlaşılıyor. Tamponun şekilleri ve açıklık kısımlarının stili benzer. Sadece fazladan sis farları mevcut.

Biraz daha dar yapıya sahip el yapımı aracın kaputu da orijinaline göre agresif.

Yan kısmına geçtiğimiz Carrera’nın baştan savma yapılmadığını bir kez daha görüyoruz.

Replika Porsche Carrera GT İngiltereKapılarla çamurluklardaki derinlikler aynı. Dikiz aynasının durduğu yere kadar. Kupa tasarımı ve arkaya gidiş şekli de benzetilmiş. Koltukların arkasından başlatılan motor ve V12 ibaresi, yapan kişinin gerçek bir sanatçı olduğunu gösteriyor.

Süslemeler tam yerinde. Arka kanat ayarlı olmasada!

Ön farlar gibi arka stopların formları da GT’ye uyuyor. Çamurluklar arası koyulan rüzgar kanadı en azından yer olarak orijinaline yakın.

Yuvarlak egzoz çıkışlarına sahip mini Porsche, arka görümde de bizden tam not aldı.

En çok tebessüm ettiren kısmı kokpiti oldu.

Niye diyecek olursanız; benzetilmesi çok zor olan ve dış kısımdan daha çok vakit alacak iç mekana yine de uğraşılmış. Orta kısmında sadece bir vites ve teyp olsa da, yolcu kısmındaki “Carrera” yazısını es geçmek olmaz.

Sahibi bu aracı Carrera GT’ye benzetse de o RS ibaresi spesifik olduğunu anlatmaya yetiyor.

Arka kısımda bazuka gibi duran motor kısmında 5.7 V10 olmasa da kendi kendini idare edecek bir atmosferik üniteye sahip.

El yapımı, dünyada eşi benzeri olmayan V12 motorlu bu Porsche, İngiltere eBay’de 12.995 Sterline satılıyor. Belki haftalarca emek harcanan bu araca bu fiyat fazla olmayabilir. Sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum