Yatırım yapmaya başla!

Garajının Ahşap Kaplı Bölümünde 10 Yıl Saklanan Acura Integra Type R Satış için eBay’de

Kanada'da eBay'de satışa çıkan bir Acura Integra Type R'ın temizliği kadar 10 yıl boyunca nerede korunduğu konusu da ilginçten öte!
Garajının Ahşap Kaplı Bölümünde 10 Yıl Saklanan Acura Integra Type R Satış için eBay’de

80’lerin birçok Japon otomobili gibi, Honda’nın Integra spor arabası da döneme damgasını vurmuştur. Acura’nın Amerika pazarına aynı isimle sürdüğü Integra’nın en özel, saklı kalmış bir tanesi gün yüzüne çıkarılıyor. Sizlerin de çok sevdiği “saklı kalmış otomobiller” dizimize bir yenisi daha eklendi. Sahiplerinin terk ettiği otomobilleri de inceledik, koleksiyonlarına koyanları da. Ancak bu Integra, normalden biraz daha ilginç bir hayat hikayesine sahip.

En başta Type R’ı ile JDM aşkını insanlara zirvede yaşatan Integra, gerçekten bozulmamış ve olabilecek en iyi şekilde korunmuş. Korunma konusunun nasıl sağlandığını anlattığımızda sizlerde şaşırabilirsiniz. Sahibi, ahşabın arasında sıkıştırdığı Acura/Honda’sını acaba torunlarına mı bırakmak istedi yoksa özel aracını dış dünyadan gelecek tehlikelerden mi korumak istedi?

2001 Integra özel bir Championship White boyaya sahip.

2001 Acura Integra 10 Yil Garaj80’li ve 90’lı yıllarda arasında kompakt ürün gamında Japonlar daha ağırlık olarak tek kapı üretimler yapıyordu. Mazda’nın çok temiz kalmış MX-5 örneğini de bunun ispatı. Kanada’da bulunan otomobil, 250 örnekten bir tanesi. Şimdi bir garaj düşünün ve içerisine ayrı bir bölme yaparak aracınızı oraya saklıyorsunuz. Neden? Belki ileride daha fazla fiyatlara satılması için…

Integra Type R’ın dış ve iç kısımının her noktasının stok olduğu söylendi.

2001 Acura Integra 10 Yil Garaj 132 Bin KilometreLiftback tarzı bagaj açılışı ve beyaz jantlarıyla spor Japon, ikonikliğin resmi açısını gösteriyor. 18 yaşına basan Integra için çiziksiz diyecek olsak da sahibi bir tane olduğunu söylemiş. Orijinal olmayan kısımlarında lastikler, VTEC için yapılmış sonradan takılma AEM soğuk hava girişi ve bir de alarm.

132.287 km’deki Acura Integra’nın neden 250 örnekten biri olduğunu açıklayalım.

Zira, kronospan tahta içerisinde 10 yıl boyunca korunan beyaz Uzak Doğulu, kokpitindeki kırmızı koltuk ayrıntısı sadece 250 arabaya uygulanmış. Öyle ki daha önceden bu koltukları Integra’sında görmek isteyen bir kişi 7.500 dolar teklif etmiş. Gördüğümüz gibi teklif edilen kişi, anormal derecede aracını insanlarla arasındaki bağlantısını kesen bir kişilik!

Carscoops, geçen sene 2.000 km’deki bir Acura Integra örneğinin 63.800 dolara satıldığını söylüyor.

Döneminin kurşunsuz geçirmez otomobili olarak bilenen Acura Integra’ların 10 yıl saklı kalan örneğinin ise 39.999 dolar sınırını zorluyor.

Tamamı orijinal Honda modelinin diğerine göre fiyatındaki kesinti muhtemelen kilometresinden ve kapı altındaki küçük ezikten olabilir. JDM hayranlarını işin içerisine katmazsak, çok da Japon sevdalısı olmayanlar bile bu Integra Type R’a sahip olmak isteyeceklerdir. Mesela size sorsak sahip olmak ister misiniz diye?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum