Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

eBay Ödemelerde Kripto Para Kabul Edebilir

E-ticaret devi eBay ortaya çıkan yeni bir rapora göre, önümüzdeki Mart ayından itibaren ödemelerde kripto para kabul etmeye başlayabilir.
eBay Ödemelerde Kripto Para Kabul Edebilir
Yorum

Kripto paralar dünya genelinde daha fazla kabul görmeye devam ediyor. The Street tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, e-ticaret devi eBay , bu Mart ayında kripto para ödemeleri için destek ekleyebilir.

eBay CEO’su Jamie Iannone, yeni ödeme seçeneğinin daha genç müşterileri çekmeyi amaçladığını belirtiyor. Iannone, 10 Mart’tan itibaren ödeme, reklam ve odak kategorileri için daha derine ineceklerini söyledi.

Son zamanlarda yapılan bazı çalışmalarda, genç kuşakların kripto paralara daha fazla ilgi duyduğunu ortaya koyuyor. eBay’in bu nedenle kripto varlıklara yönelmesi sürpriz değil.

E-ticaret devi geçtiğimiz yılın Mayıs ayında NFT’lerle ilgilenmeye başlamıştı. Ancak şirket kripto paralara olan mesafesini sürdürmeye devam etmişti. Şirket ilk olarak 2013 yılında kripto paraları ödemelerde kabul edeceği söylemleri ile gündeme gelmişti.

2019 yılında da benzer söylemler olmuş ve eBay bu söylentileri yalanlamıştı. eBay son gelişme ile ilk kez kripto paralarla ciddi olarak ilgilendiğini açıklamış oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu