Yatırım yapmaya başla!

EasyGroup’un Milyarder Sahibi Kibirli Sözleriyle Tanımladığı Netflix’i Suçladı!

Yunan girişimci Stelios Haji-Ioannou, Netflix’e komedi serisi Easy nedeniyle şaşırtıcı bir suçlamada bulundu. Ayrıntılar altta;
EasyGroup’un Milyarder Sahibi Kibirli Sözleriyle Tanımladığı Netflix’i Suçladı!

1995 yılında düşük maliyetli havayolu şirketi easyJet’i kuran Yunan girişimci Stelios Haji-Ioannou, Netflix’e Easy isimli komedi serisi nedeniyle şaşırtıcı bir suçlamada bulundu. Yabancı kaynaklarda çıkan haberlere göre Stelios Haji-Ioannou, programın adının Avrupa’da değişmesini istedi.

Netflix programı hakkındaki hukuki sürecin bu hafta başlayacağı ve platformun komedi serisinin adını Avrupa’da değiştirmek durumunda kalabileceği belirtildi. The Sunday Times’ın haberinde Yunan girişimcinin Netflix serisini havayolu şirketinin fontunu ve renklerini kopyalamakla suçladığı kaydedildi.

Netflix’in ise suçlamalara; “izleyiciler seyrettikleri bir program ve bindikleri bir uçak arasındaki farkı anlatabilirler” diyerek karşılık verdiği söylendi.

Yunan Girişimci Stelios Haji-Ioannou Netflix SuçlamaSonuçta, EasyJet’in arkasındaki EasyGroup’un sahibi olan Yunan milyarderin Netflix’e “Easy” isimli dizisi üzerinden; “isim kullanımı Avrupa ticari markalarını ihlal ediyor” suçlamasıyla dava açacak olması fazlasıyla dikkat çekti. Bunun yanında; Stelios Haji-Ioannou’nun Netflix’i “kibirli” sözleriyle nitelendirerek şirketi ABD dışındaki isimler için yasal hakları kontrol etmemekle eleştirmesi de gözden kaçmadı.

Suçlamada; “Joe Swanberg birkaç yıl önce TV dizisi için Easy ismini bulduğunda, Avrupalı avukatlarıyla kontrol etmeliydi” dendi.

Yunan Girişimci Stelios Haji-Ioannou Marka Ayriyeten “easy kelimesindeki Avrupa markasının sahibi ve easy’nin ek olduğu diğer 1000 markanın sahibi biziz ve bu kelimeyi insanların bir marka adı olarak kullanmasına izin veremeyiz” ifadelerine yer verildi.

Dizinin üçüncü ve son serisinin gelecek sene yayınlanacak olmasıyla ilgili olarak da yorum yapan milyarder; “en azından Netflix’in seriyi üçüncü sezonda durduracak olmasından memnunum, yine de onları eski serileri online akış için düzenlemekten alıkoymalıyız” dedi.

Bu noktada EasyGroup’un marka ismini şiddetle koruduğu ve sitesinde marka hırsızları adını verdiği bir bölüm ile konuyla alakalı olayları aktardığı da vurgulandı.

EasyGroup Sahibi Netflix EASY Serisinden Dolayı Suçladı Grubun, EasyGym, EasyCar ve 2010 yılında Londra’da halka arz edilen EasyJet gibi pek çok şirketi tescilleyen bir yatırım aracı olduğu, milyarderin havayolu şirketinin 3’te 1’ini elinde bulundurduğu dile getirildi.

Nihayetinde markalarına karşı koruyuculuğuyla ünlenen Yunan girişimcinin Netflix’e dava açacak olması ve şirketin yaptığını; “büyük bir Amerikan teknoloji şirketinden görülebilecek tipik bir kibirli davranış” sözleriyle nitelendirmesi gündemdeki en ilgi çekici haberlerden oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum