Yatırım yapmaya başla!

51 Yıldır Düzenlenen “Easter Jeep Safari” için Hazırlanan Harika 7 Konsept SUV!

Jeep'in 50 yılı aşkın süredir yaptığı Easter Safari'nin bu sene 52 incisi kutlanacak. Hazırlanan konsept Jeep modellerine bayılacaksınız!
51 Yıldır Düzenlenen “Easter Jeep Safari” için Hazırlanan Harika 7 Konsept SUV!

Amerika dediğimizde akla ilk gelen tabi ki Jeep markası oluyor! SUV segmentinin isim babası, uzun yıllardır her sene toplanma günü yapıyor. Katalogda birbirinden güzel konsept yapılar olduğunu görüyoruz. İkonik yapının her daim hissedildiği araçlarda, uyarlamalar profesyonelce ele alınmış. Şenlikler için hazırlanan 4×4’lerde Jeep yalnız değildi. Fiat – Chrysler’ların parça, servis ve müşteri hizmetleri kuruluşu “Motor” & “Part” yani Mopar‘da var.

Ve bahsettiğimiz tedarikçi firmanın da geçmişi 100 yıla yakın! 80’li yıllarda Mopar ile Jeep’de çalışmaya başlamış. 1966 yılından beri kesintisiz yapılan organizasyon 52. senesinde, görünce heyecanlanılacak arazi taşıtlarıyla toplanılıyor.

1 Jepp 4Speed

Jeep 4SpeedYapısı içeriğinde bozulmamış olsa da karbon fiber takviyeler bolca mevcut. Çeki demiri sabitlenen tampona, açıklığı geniş karbon çamurluk ve delikli alüminyum panellerde istenilen hafiflik alınmış.

Dik küçük camla beraber, kapısız yapısı arkaya uzanan koruma demirlerine sahip. Ve 22 inç aks arası mesafesi kısaltılarak, yaklaşma ve kalkış açıları iyileştirilmiş. 35″ lastikler fazla mı büyük! 2.0L turbo motoru da sekiz ileri aktarımları Dana 44 akslarıyla gücü yere gönderiyor.

2 Jeep Sandstorm

Jeep Sandstorm Easter Jeep SafariBaja yarışlarından alınan ilhamla oluşturulan Sandstorm özel çamurlukları, tırmanışlara uygun demir tampon ve kaputtan başlayan karbon parçalara sahip. Arka kısma kasa yapısı verilen Sandstorm, 17 inç 5.68 dişli oranlarına sahip BF Goodrich Krawler lastiklere sahip. Asıl olayı ise içinde taşıdığı 6.4L V8 motoru!

3 Jeep Nacho

Jeep Nacho Easter SafariNacho, Mopar’ın “rolling catalog” olarak adlandırdığı Wrangler Rubicon üzerinden gerçekleşen projesidir. Off road karakterinin çokça vurgulandığı Nacho‘da dar yapılı, üzerinde aydınlatma ve vinç bulunan tamponunu görüyoruz. Yine kaput ve bazı kısımlar karbon fiberden. Boru şeklindeki kapı tipi gayet seksi! Alüminyum gövde şoklarına da baktıktan sonra gözler 17″ büyüklüğünde, 37″ çaplı lastiklere kayıyor. Katzkin deri koltuklarının da arazide sizi destekleyeceği söylüyorlar.

4 Jeep Jeepster

Jeep Jeepster Easter SafariŞenliklere bu sefer iki renk tonuyla geliniyor. Çamurluğun kenar kısımları ve hardtop tavanın beyaz ele alınması kırmızı üzerinde canlı durmuş. Jeepster’in, Sandstorm ile Led aydınlatma haricinde tampon yapısı aynı.  Ve 17 inç boncuklu jantlara 37 inç BF Goodrich KO2 lastiklerle çevrelenmiş.

5 Jeep J-Wagon

Jeep J-Wagon Easter SafariBir an için Mercedes G-Wagon’nun bir yerlerden çıkmasını bekledim. J-Wagon‘un yapısı  Sahara odaklı olmuş.

Koyu tonların seçildiği araçta sade ama havalı tamponu, kaput ile cam arasına koyulan Ledler ve yapısının tamamı arazi dışı yollara olan 17 inç lastik grubu görüyoruz. Son olarak J-Wagon’nun iç mekanının son derece lüks olduğu söylendi.

6 Jeep B-Ute

Jeep B-Ute Easter SafariTemel alt yapısının Renegade’ye dayandıralan B-Ute, özel görevler için hazırlanan üst düzey komutan araçlarına benziyor. Normal Renegade’ye göre genişletilen çamurluklar ve 3.81 cm artırılan zemin yüksekliğine sahip. B-Ute’ye 2.4L motor ve 9 ileri otomatik şanzıman aktarımıyla düşünülmüş.

7 Jeep Roadtrip

Jeep Roadtrip Easter Safari1965 yıllarına dayanan Wagoneer, uzun bir dingil açıklığına sahip. Yeni Jeep SUV modelinin Wagoneer tabanlı olduğunu sizlere söylemiştik. Karoser yapısının korunmuş olması ilgiyi daha da çok artıracak. Mud Terrarin 17 inçlik lastiklerine klasik görünümlü beyaz jantlar verilmesi de aracın güzel durmasına katkı sağlamış. Roadtrip, eskisine göre güçlendirlen çerçeve, Dana 44 akslar ve coilover yaylara sahip. Yapısı gereği koca gövdesine 5.7L V8 motor sunulacak. Ayrıca aktarımlar dört ileri otomatik şanzımanla gerçekleştirilecek.

24 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Easter Jeep Safari, karakteri sağlamlaştırılmış araçlarla geçecek. Mopar’ın kafasındakileri fikirlerin ne denli agresif olduğunu da anladık.

Hafiflik ilkesine dayalı olarak karbon fiberle düşürülen ağırlıklar genel duruşu belirlemiş. Yine de Wagoneer’in duruşu hiç birinde yok!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum