Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin Isetta’sı Bu Sefer EV ve 4 Kapılı Olarak Dönüyor!

Zamanın en küçük yapılı arabası olan BMW Isetta, Çinli Eagle tarafından yeniden canlandırılıp, ayrıca küçük bir Camper olmuş diyebiliriz!
BMW’nin Isetta’sı Bu Sefer EV ve 4 Kapılı Olarak Dönüyor!

Çinlilerin, yeni nesil araçları kopyaladığının yüzlerce örneğini gördük ancak eskiye giderek dünyada özel yeri olan araçları yaptığını yeni yeni şahit oluyoruz. Isetta, boyut yönünden en küçük araba sınıfını giriyor. BMW ile beraber ortak bir çalışma yürüten firma, şehir içi trafiğinde pratiklik açısından oldukça minyon bir araba çıkartmışlardı.

En son bir kişinin Isetta’yı yeşil renkli bir kamyonete çevirdiğini görmüştük. Ön cam kısmından açılan kapısı ve ona monteli direksiyon sistemiyle ikonik bir eserdi. Gördüğümüz kadarıyla da içine iki kişi yan yana zor sığıyordu.

63 senelik maziyi canlandırmayı görevi şimdilerde Çinliler üstlenmiş. Eagle isimli şirket aynı yapı üzerinde günümüze göre uyarlanmış yeni bir Isetta üretiyor. Fiyatı da aynı boyutları kadar ufak!

Üstü kapatılmış buggylere benzeyen bu EG6330K modelin sempatik olmadığını söyleyemeyiz.

Ön kısım bir yanda da küçük ölçekli ve Yumos tarafından karavana dönüştürülen Camper‘ı andırıyor. Ön kısım, tam eğimli kaputu üzerine ayrı duran havanlandırmalar verilmiş.

Artık Isetta büyümüş ve Eagle ile 4 kapısına kavuşmuş.

Hayranlıkla baktığımız ön kapı açılma olayınına artık olmadığını görüyorsunuzdur. Bu kısımda nostalji baya bir bozulmuş.

Yine de profilden Isetta’ya ait izlerin fazla kaybolmadığını gördük. Küçük lastikler ve baktığınızda hangi tarafının önü hangi tarafının arkası olduğunu çözemediğiniz bir yan duruş!

Eagle EG6330K’nın iç mekanı gerekli olanlarla donatılmış.

Ön orta tünel kısmın olmamısıyla alan olarak biraz daha geniş tutulabilmiş. Geneli yuvarlak hatlardan oluşan parçaların kalite seviyesini de tahmin etmek zor değil.

EG6330K’nın elektrik motoru iyi bir batarya ile güzel menziller sunuyor.

72 kWh‘lık batarya ile yeni nesil büyük Isetta tahmini olarak 115 ile 130 km arasında yol alabiliyor. Aracın tek handikapı sadece 60km/h maksimum hıza çıkması. Gerçi yapılış amacı zaten şehir içi olduğundan yeterli olacaktır.

Orjinal Isetta çıktığı yıllarda yaktığı 3 litre ortalama yakıtla dünyanın en az yakan aracı seçilmişti. Nitekim farklı bir markada ele alınsa da bu sefer elektrik tasarrufuyla öne çıkabilir. Ayrıca firması kendi pazarında bu aracı 4 bin $‘a satmayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum