Yatırım yapmaya başla!

Retro Araç Duayeni Eadon Green’in Rolls Royce Tabanlı ZRR Modeli

Butik retro spor otomobil üreticisi Eadon Green, ZRR ve Zeclat gibi Ghost ve Corvette'nin bedeninden yapılan modellerini Cenevre'ye getirdi.
Retro Araç Duayeni Eadon Green’in Rolls Royce Tabanlı ZRR Modeli

Merak etmeyin kökenleri uzun yıllara uzanmıyor. Eadon Green, butik bir İngiliz spor araba üreticisidir. Black Cuillin inşa ederek başladığı hayatına ani çıkışlarla devam etmekte. Tasarımları görüldüğü üzere 1930’lu 1940’lı yıllara dayanmakta. Meraklı ve retro tarz araç meraklılarını hedef alan şirket, Zeclat gibi Bentley ruhunu taşıyan uzun kuyruklu model yapımına girmişti. Bunu da Chevrolet Corvette alt yapısında gerçekleştirmişti.

Cenevre’ye hızlı bir giriş yapan şirket, Rolls Royce Ghost gibi gözüken ZRR modelini tanıttı. Şaşırmadık dersek yalan olur! Bir kere pahalı modeller üzerinde çalışarak, bundan neredeyse 100 yıl öncesinin araç stillerini verebiliyor oluşu alkışlanacak hareketler. Çekinmeden yaptığı bir şeyde kaputunun altına yerleştirdiği motorların hacimleri!

Eadon Green’in ZRR’ı karşınıza aniden çıksa ne hissederdiniz?

Hissedecek çok şey olsa da, anlatacak daha çok olay gerçekleştirilmiş. Ghost’un gelenekleri bozulmadan kaputunda gümüş renk ton kullanılmış. Aynı tonlar camın etrafına gelecek şekilde birleştirilmiş.

İngiliz şirket, olduğundan daha geniş bir form kullanmış.

Ghost’un dik çubuklarla yerleştirilen ızgara, arma şeklinde füme bir yapıya dönüştürülmüş. Tampon kısmı yeni kalıplarla olabildiğinde şişirilmiş. Steroitli retro aracımız bunu en çok da çamurluklarda gösteriyor.

Tam olarak eski Bugatti, Rolls Royce ve Bentley’lerin tarifsiz vücut hatlarına benzetilen kısımlarına geliyoruz.

Genişletilen çamurluklar, yüksek bir okyanus dalgası şeklinde kapı altına kadar sürdürülmüş. İniş binişler yine intihar kapılarından yapılıyor. Jant kısımları ZRR’a özel de diyebiliriz, R.R Ghost’tan geldiğini de!

Yuvarlak hatlı Ghost, ZRR dönüşü sonrası kuyruklu smokini giydirilmiş.

İşçiliğin çok olduğu projede, ön çamurluklarla aynı şekilde arkalarda ek parçalarla genişletilmiş. Kimsenin 2019 model diyemeyeceği ZRR, ince dik stoplara sahip.

Değiştirilemeyen veya gerek duyulmayan kısım ise motor ünitesi.

Gümüş kaputunun altında 6.6L V12‘nin çift turbosuyla hareket ediliyor. Eklenen parçalar kilosuna ne kadar etki etti bilemiyoruz ancak 4.8 saniyede kalkış yapabiliyor.

Eadon Green fuara Zeclat’ı da getirdi.

Benimsediği tarzını önceden bir Amerikanda uygulayan Eadon Green, Corvette’nin üzerine yerleştirdiği Zeclat Retro aracını da gösterime sundu. Kokpitine bakmadığınız sürece onun Corvette olduğunu anlayamazsınız. ZRR ile aynı dönüşüm prensibini taşıyan Zeclat, 6.2L V8 motoruyla 3.6 saniyede kalkış yapabiliyor.

Bir şekilde herkese hitap etmese de modellerin havası, tarzı ve roketsi duruşları belki üzerinde bulundukları arabalardan daha fazla ilgi çektirecektir. Yüzyıl öncesini yaşatan Eadon Green araçlarını siz nasıl yorumlarsınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum