Yatırım yapmaya başla!

EA Games FIFA Serisinin Bugüne Kadar Ulaştığı Satış Rakamını Açıkladı

Bir döneme damgasını vuran FIFA serisinin geçmişten bugüne kadar ulaştığı satış rakamı EA Games tarafından açıklandı.
EA Games FIFA Serisinin Bugüne Kadar Ulaştığı Satış Rakamını Açıkladı

Bilgisayar oyunlarının yayılmaya başladığı ilk günlerden itibaren FIFA oyunları her zaman hayatımızda yer etmiştir. Her yıl yeni sürümü çıkan oyun, en iyi futbol oyunu olarak kendisini kabul ettirmiş ve EA Games tarafından milyonlarca kopyası dünyanın dört bir yanına dağıtılmıştır.

Rakip olarak ise Konami’nin gözdesi PES piyasada önemli yere sahip olmakta. Son günlerde yaşanan gelişmeler sonrası rekabette Konami kan kaybetse de, iki seri arasındaki çekişme hız kesmeden devam ediyor. Son yıllarda PES’e karşı üstünlüğü iyice ele alan FIFA’nın geçmişten bugüne elde ettiği satış rakamları EA Games tarafından açıklandı.

FIFA Bugüne Kadar 260 Milyon Kopya Sattı

FIFA Bugüne Kadar 260 Milyon Kopya Sattı

FIFA’nın geliştiricisi EA Games, serinin bugüne kadar ulaştığı satış rakamını açıkladı. Açıklanan veriler ışığında, bugüne kadar çıkmış tüm FIFA oyunlarının 260 milyondan fazla kopya ile muazzam bir satış rakamına ulaştığı ortaya çıktı. 28 Eylül tarihinde oyun tutkunlarının beğenisine sunulacak FIFA 19 ile bu rakamın daha da artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

EA Games yaptığı açıklamada ayrıca serinin son oyunu FIFA 18’in çıktığı günden bu yana 24 milyondan fazla kopya sattığını belirtti. Mobil cephesinde de durum EA Games için son derece memnuniyet verici görünüyor. FIFA Mobile’ın toplamda 193 milyon indirme oranınıa ulaşması ile beraber mobil pazarda öncü olduğu görülmüş oldu.

EA Games’te FIFA 19 Heyecanı

EA Games’te FIFA 19 Heyecanı

FIFA serisi ulaştığı satış rakamı itibari ile kulvarının en iyisi olduğunu ispatlamış durumda. Konuyla ilgili açıklamada bulunan FIFA’nın kıdemli yapımcısı Aaron McHardy, “Dünya çapında milyonlarca oyuncu için FIFA serisi, sadece bir oyundan daha fazlası oldu” diyerek elde ettikleri başarının paha biçilemez olduğunu ifade etti.

McHardy açıklamasının devamında FIFA 19’un halen satışa çıkmadığını belirterek, yeni oyun ile satışlarda patlama yaşayacaklarını belirtti. Fiyatı itibari ile kendinden önceki oyunlara nazaran daha pahalı olacak FIFA 19’da Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin lisanslarının yer alacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum