Yatırım yapmaya başla!

EA Games’ten Düşük Donanımlı Bilgisayarı Olanlara Güzel Haber: Bulut Hizmeti Project Atlas Duyuruldu

Oyun devi Electronic Arts, yeni bulut hizmeti Project Atlas’ın duyurusunu yaptı.
EA Games’ten Düşük Donanımlı Bilgisayarı Olanlara Güzel Haber: Bulut Hizmeti Project Atlas Duyuruldu

Son dönemde dünyanın önde gelen oyun geliştiricileri, yeni teknolojilerin peşine düşmüş durumda. Sektörün önde gelen şirketlerinden Electronic Arts, bu alandaki yatırımlarına hız vermiş durumda. Geçtiğimiz aylarda yapay zeka teknolojisinde önemli yol alan şirket, yeni bir hizmetinin duyurusunu yaptı.

Sektörde yeni bir çağ açmaya hazırlanan EA Games, bulut hizmetine dair gelinen son noktaya dair önemli açıklamalarda bulundu. Project Atlas adı verilen proje ile şirket yeni bir oyun motoru geliştirdiğini ve bu sistem için 1000’den fazla kişinin çalıştığını duyurdu. EA Games’in rakipleri Amazon, Sony ve Microsoft’un da benzer çalışmalarda bulunduğu biliniyor.

Project Atlas Duyuruldu

Project Atlas Duyuruldu

EA Games, gelecek yılların yeni oyun teknolojisine dair önemli bir hizmetinin duyurusunu gerçekleştirdi. Project Atlas adı verilen proje ile bulut sistemi geliştiren şirket, dünya genelinde milyonlarca kişiye hizmet vermeyi planlıyor. Yeni sistem sayesinde mümkün olan en düşük gecikme ile son çıkan oyunları oynamak mümkün olacak.

EA Games’in yeni projesi sayesinde donanımı yeterli olmayan kullanıcılar, istedikleri en son çıkan oyunları oynayabilecekler. Project Atlas sadece masaüstü bilgisayarlar ile sınırlı değil. Mobil cihazlar üzerinden oyun oynamak isteyen kullanıcılar tarafından da kullanılabilir durumda olacak.

EA Games Sektörü Rakiplerine Bırakmıyor

EA Games Sektörü Rakiplerine Bırakmıyor

Son yıllarda bulut sektörüne dünyanın önde gelen teknoloji devlerinin önemli yatırımlar yaptığı biliniyor. Özellikle Google ve Microsoft, daha önce bulut oyun sistemlerine yönelik projeleri ile gündeme gelmişlerdi. EA Games’in Atlas projesi ile meydanı rakiplerine bırakmaya niyeti olmadığı anlaşılıyor.

Project Atlas’ın çoklu oyunculu oyunlarda kullanılmak üzere tasarlandığı belirtiliyor. Şirket 2018 yılının başında GameFLY tarafından yapılmış bulut oyunculuğu teknolojisini satın almıştı. Gelinen nokta itibari ile satın almanın sebebi de anlaşılmış oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum