Yatırım yapmaya başla!

E-Ticaret Devi Amazon 2 Bin 250 Kişiyi İşe Alıyor!

Dünya devi, e-ticaret sitesi Amazon New York bölgesinde kuracağı merkez için 2 bin 250 kişiyi işe alacağını duyurdu. Haberin detayları şöyle...
E-Ticaret Devi Amazon 2 Bin 250 Kişiyi İşe Alıyor!

İnternet alışverişçiliği denince akla ilk gelen lider firma Amazon, 2 bin 250 kişiyi işe alacağını duyurdu. ABD’li e-ticaret şirketi, söz konusu işçi alımını New York’un Staten Island bölgesinde kurulması planlanan dağıtım ve müşteri hizmetleri merkezi için yapacak.

Amazon.com yetkilileri tarafından yapılan açıklamada New York’un Island bölgesinde kurulması tasarlanan merkezin 80 bin metrekare alanı kaplayacağı bildirildi.

8,5 milyon insanın yaşadığı metropolitan bölge olan New York’ta kurulacak olan dağıtım ve müşteri hizmetleri merkezinde, oldukça ileri teknoloji kullanılacağı ve robotik ekipmanlarla çalışılacağı söylendi.

New York valisi Andrew Cuomo Island bölgesinde kurulacak olan merkezin ekonomi alanına katkılarından bahsetti.

Vali Andrew Cuomo, yapılacak bu büyük yatırım sayesinde hem birçok insana istihdam sağlanacağını hem de küresel inovasyon ve ekonomi alanında, diğer şirketler için öncü bir adım olacağını ifade etti. Yapılan açıklamada söz alan Amazon Müşteri İlişkileri Başkan Yardımcısı Sanjah Shah da hayata geçirecekleri projenin önemine benzer şekilde dikkat çekti.

Yapılan açıklamadan sonra Amazon’un borsadaki hisselerinde %0,4 oranında artış gözlendi.

2 bin 250 kişiye istihdam sağlayacak olan e-ticaret şirketi Amazon.com, geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına giriş için ilk adımı attı.

Dijital ortamın en büyük mağazası olan Amazon, aslında yıllardır Türkiye’den çok ciddi sayıda sipariş alıyordu. Hal böyle olunca Türkiye’de de hizmet vermesi çok uzun zamandır bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde gelen bir haberle, Amazon şirketinin resmi olarak Türkiye’de çalışması için ilk adımların atıldığı bildirildi. Söz konusu şirketin ise İstanbul’un Beşiktaş semtinde kurulacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum