Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

E-Devlet Soyağacı Sorgulama Hizmetini Aktif Hale Getirdi!

E-Devlet’ten vatandaşların soyağaçlarını sorgulayabilecekleri sistem hizmete sunuldu. İşte detaylar…

Çoğumuz belirli bir kuşağa kadar olan büyüklerimizi tanırız ya da haklarında bilgi sahibi oluruz. Ancak belli bir noktadan sonrasını öğrenmemiz mümkün olmamaktadır. Size bundan 200 yıl önceki soyunuzu sorsalar cevap vermeniz oldukça güç olacaktır. Ancak E-Devlet’e yeni gelen bir hizmet ile soyağacınızı sorgulayabileceksiniz.

Vatandaşların hemen her işlemlerini yapabildiği E-Devlet sistemi çok konuşulacak bir hizmete imza attı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kısmından yapılacak sorgulama ile uzun yıllara dayanan geçmişinizi sorgulayabileceksiniz.

Peki Bu İşlemi Nasıl Yapıyoruz?

Soyağacı sorgulamaları E-Devlet’in resmi sitesinden yapılabiliyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra “Hizmetler” sekmesinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kategorisinde karşınıza “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” seçeneği çıkacak.

Yapacağınız soyağacı sorgulaması ile 1800’lü yıllara kadar dayanan üst soy bilginize ulaşabiliyorsunuz. Burada yaptığınız sorgulamadan sonra sistem üzerinden tüm soyağacınızın bilgisi belge haline dönüştürülebiliyor.

Yeni Hizmet Yüzünden Sitede Yoğunluk Yaşandı

Vatandaşların geçmiş soy bilgilerini öğrenebildikleri bu hizmet büyük ilgi görmüş durumda. Öyle ki soyağacı bilgilerine ulaşmak isteyen çok fazla vatandaş olması sitede yoğunluğa neden oldu.

Aşırı yoğunluktan dolayı E-Devlet kapısına giriş yapmakta zorluk yaşandı. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir…” uyarısıyla karşılaştılar.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle