Yatırım yapmaya başla!

Askerlik Yoklamaları E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek!

E-Devlet önümüzdeki günlerdeki yeni hizmeti ile askere gidecek vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.
Askerlik Yoklamaları E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek!

Teknolojinin hızlı bir şekilde yaygınlaşmasıyla beraber vatandaşların elektronik platformu E-Devlet yeni hizmetlerle adından söz ettirmeye devam ettiriyor. Geçtiğimiz aylarda E-Devlet, soyağacı sorgulama hizmeti ile milyonlarca vatandaşın ilgisini çekmiş ve sistemin kilitlenmesine kadar varan ilgiye neden olmuştu.

Yine geçtiğimiz günlerde miras sorgulama sistemi de vatandaşların E-Devlet’e akın etmesini sağlayan hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkmıştı. Bilindiği üzere son yıllarda askere gidecek olan gençler, birliklerini E-Devlet üzerinden öğreniyordu. ‘Devletin kısayolu’ olarak kendini tanıtan E-Devlet yine askerlik yapacak vatandaşları ilgilendiren yeni bir hizmeti önümüzdeki günlerde kullanıma sunacak.

E-Devlet’in Yeni Hizmeti E-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri

Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanlığı’nın ortak çalışmaları sonucunda askerlik çağına giren yükümlülerin işlemlerini kolaylaştıracak yeni hizmet E-Devlet’te hayata geçiriliyor.

Yeni hizmet ile askerlik yoklaması işlemlerini yapmak isteyenler, bu işlemi E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecekler. Bugüne kadar asker adayları bu işlemlerini, askerlik şubelerine giderek gerçekleştirebiliyorlardı. Yeni düzenleme ile bu işlemler E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Askerlik çağına gelen gençler bu işlemlerin ilk adımını internet üzerinden başlatacak. Talep edilen bilgi formlarını E-Devlet üzerinden dolduracak vatandaşlar, bu formların çıktısıyla beraber aile hekimine gidecek ve yoklama işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Yeni Hizmet 14 Mayıs’ta Hayata Geçiyor

Bakanlıkların iş birliği sonucu E-Devlet üzerinden hayata geçirilecek e-yoklama hizmetinin 14 Mayıs tarihinden itibaren vatandaşların kullanımına sunulacağı belirtiliyor. Yeni proje pilot bölge kapsamında Manisa ve Ankara illerinde test edildi.

Gerekli kontrollerin ve iyileştirilmelerin yapılmasının ardından e-yoklama tüm Türkiye’de vatandaşların kullanımına açılmış olacak. Proje sadece ülkemizdeki asker adayları için değil yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza da büyük bir kolaylık getirmiş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum