Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düşüşteki Dogecoin ve SHIB için Yatırımcısına Kötü Haber Var!

Dogecoin ve Shiba Inu'nun fiyatları, pazar ortamına paralel olarak düşerken, zincir üstü ölçümler de meme coinlerin düşüşünü destekliyor. Detaylar haberde;
Düşüşteki Dogecoin ve SHIB için Yatırımcısına Kötü Haber Var!
HABER GİRİŞ

Piyasa değerleriyle pazarın en büyük meme coinleri konumundaki Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB) zincir üstü ölçümleri, piyasa katılımcıları arasında ilgi kaybına işaret ederken, her iki meme coinin de son dönemdeki kayıplarını artırabileceğini ortaya koydu.

Aktif adresler ve hacim, Haziran ayında düşüş yaşadı ve bu tablo, tüccarlar arasında faaliyetlerin azaldığına işaret etti.

Ölçümler DOGE ve SHIB’de Fiyat Düzeltmesini Destekliyor

Kripto analitik platformu Santiment’in verileri, Dogecoin’in aktif adreslerinde ve hacminde Haziran ayında istikrarlı bir düşüş olduğunu gösterdi.

Bu iki ölçümün, bir varlığın piyasa katılımcıları arasındaki ilgi düzeyini ve talebini belirlemeye yardımcı olduğuna dikkat çekildi. Hacimdeki daralmanın ve aktif adreslerdeki azalmanın, fiyat düzeltmesi yaşayan bir kripto varlığın genel özellikleri arasında yer aldığı ifade edildi.

DOGE Hacim ve Aktif Adresler Grafiği Paylaşıldı
Kaynak: Santiment

Dogecoin’in ardından piyasa değerine göre en büyük ikinci meme coin olan SHIB ise Haziran ayında borsalardaki token arzında bir artış kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Santiment, borsalardaki daha yüksek token hacminin, genel olarak yatırımcıların varlıklarını satma olasılığını artırması nedeniyle SHIB üzerinde daha yüksek satış baskısının hissedilebileceğine değindi.

Yatırımcıların nihayetinde bunu büyük hacimlerde yapmayı tercih etmesinin, coin için daha fazla fiyat düzeltmesine katkıda bulunabileceğine dikkat çekildi.

SHIB Hacim ve Borsa Arzı Grafiği Paylaşıldı
Kaynak: Santiment

SHIB’in borsalardaki arzının, paylaşılan grafikte görüleceği üzere yaklaşık altı ayın en yüksek seviyesine ulaştığı bilgisi verildi. Bu durumun, hacimdeki önemsiz artışla birleştiğinde düşüş tezini desteklediği kaydedildi.

Her iki köpek temalı meme coinin fiyatı, Salı günü düşerken, DOGE’da yüzde 3’ün, SHIB’de ise yüzde 5’in üzerinde gerileme gözlemlendi.

Son yedi güne bakıldığında da Dogecoin ve Shiba Inu için keskin kayıplar yaşandığı görülüyor. DOGE, haber yazımı itibarıyla haftalıkta yüzde 12‘nin üzerinde düşerken, aynı süreçte SHIB’in değer kaybı ise yüzde 10‘u buldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.