Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Düşüşü Sürdüren Paladyum Mayıs Rekorundan 1100 Dolar Uzakta İşlem Görüyor

Sert düşen paladyum, ay boyunca sürdürdüğü düşüş trendini sürdürürken 15 ayın en düşüklerine geriledi.
Düşüşü Sürdüren Paladyum Mayıs Rekorundan 1100 Dolar Uzakta İşlem Görüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bugün yüzde 2’yi aşan kayıpla işlem gören paladyum, 1889 dolarla Haziran 2020 sonrası en zayıf seviyelerine döndü. Dün en son 1944 dolardan işlem gören paladyum, bugünkü seansa yatay başladı.

İlk 4 saatlik kapanış sonunda 1930 dolara gerileyen ons türü paladyum, sonrasında kayıplarının bir kısmını telafi etti. Avrupa seansında dalgalanırken 1889 dolarlık gün içi düşük seviye kaydedildi.

TSİ 17.19’da yüzde 2,55 ekside işlem görürken hareket aralığı 1889 – 1951 dolar oldu.
Paladyum %2,50 Yükseliş
KAYNAK: piyasa.paratic.com

Aynı dakikalarda en çok düşen emtia olarak ilk sırada yer aldı ve 15 ayın en zayıf seviyelerine geriledi. Son düşüşlerle birlikte değerli metalin aylık kaybı yüzde 21 oldu.

Düşüşün sürmesi durumunda ilk teknik destek seviyesi 1878 dolar olurken yükseliş için izlenecek ilk teknik direnç 1940 doları işaretledi. Mayıs’ta kaydettiği 3019 dolarlık rekor seviyesinden 1000 dolardan fazla ekside olan paladyum, Eylül ayını düşüşlerle geçirdi.

Satıcılı seyreden paladyum, dolar endeksinin Kasım 2020 sonrası en güçlü seviyelerine yükselmesinden negatif etkilendi.

İlaveten FED Başkanı Jerome Powell merkez bankasının gerekirse kontrolsüz enflasyona karşı hareket edeceğini ve ABD tahvil getirileri üzerindeki yukarı yönlü baskıya katkıda bulunacağını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu