Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düşük Gelirli Amerikalılara 13 Milyar Dolarlık Enerji Desteği!

Enflasyonla mücadele hem FED hem hükümet cephesinde devam ederken ABD, düşük ve orta gelirli ailelere dev enerji faturası yardımı açıklayacak.
Düşük Gelirli Amerikalılara 13 Milyar Dolarlık Enerji Desteği!
HABER GİRİŞ

Enflasyonun yüzde 8,2 ile 40 yılın yüksek seviyelerinde kaldığı ABD, hanelere enerji faturaları için 13 milyar dolarlık yardım sunacak. Düşük ve orta gelirli Amerikalıların enerji maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak isteyen Biden yönetiminin dev paketi, elektrik faturalarını ödemek için hibeler ve enerji verimli yükseltmeler için teşvikler içerecek.

Üst düzey bir yönetim yetkilisinin gazetecilere yaptığı açıklamaya göre paket, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris tarafından bugün açıklanacak.

Yönetim yetkilisi söz konusu açıklamasında, “Düşük gelirli hanelerin ev enerji ihtiyaçlarının en büyük payını kış aylarındaki ısıtma faturalarının oluşturduğunu biliyoruz. Bu nedenle, fonların hanelere mümkün olduğunca verimli ve etkili bir şekilde ulaşması zorunludur” dedi.

Hamlenin, yönetimin iklim değişikliğinden kaynaklanan aşırı sıcaklık değişimleri ortasında enerji maliyetlerini düşürme çabalarını yansıttığı belirtildi.

Girişim kapsamında, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, aileler için enerji faturalarının ödenmesine ve enerjiyle ilgili ev onarımlarına destek amaçlı 4,5 milyar dolar sağlayacak.

GCM Yatırım Banner

Aynı zamanda düşük ve orta gelirli ailelerin evlerinde enerji verimli yükseltmeler yaparak enerji maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak için yaklaşık 9 milyar dolar ayrılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın