Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Düşük Gelirli Amerikalılara 13 Milyar Dolarlık Enerji Desteği!

Enflasyonla mücadele hem FED hem hükümet cephesinde devam ederken ABD, düşük ve orta gelirli ailelere dev enerji faturası yardımı açıklayacak.
Düşük Gelirli Amerikalılara 13 Milyar Dolarlık Enerji Desteği!
Yorum

Enflasyonun yüzde 8,2 ile 40 yılın yüksek seviyelerinde kaldığı ABD, hanelere enerji faturaları için 13 milyar dolarlık yardım sunacak. Düşük ve orta gelirli Amerikalıların enerji maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak isteyen Biden yönetiminin dev paketi, elektrik faturalarını ödemek için hibeler ve enerji verimli yükseltmeler için teşvikler içerecek.

Üst düzey bir yönetim yetkilisinin gazetecilere yaptığı açıklamaya göre paket, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris tarafından bugün açıklanacak.

Yönetim yetkilisi söz konusu açıklamasında, “Düşük gelirli hanelerin ev enerji ihtiyaçlarının en büyük payını kış aylarındaki ısıtma faturalarının oluşturduğunu biliyoruz. Bu nedenle, fonların hanelere mümkün olduğunca verimli ve etkili bir şekilde ulaşması zorunludur” dedi.

Hamlenin, yönetimin iklim değişikliğinden kaynaklanan aşırı sıcaklık değişimleri ortasında enerji maliyetlerini düşürme çabalarını yansıttığı belirtildi.

Girişim kapsamında, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, aileler için enerji faturalarının ödenmesine ve enerjiyle ilgili ev onarımlarına destek amaçlı 4,5 milyar dolar sağlayacak.

Aynı zamanda düşük ve orta gelirli ailelerin evlerinde enerji verimli yükseltmeler yaparak enerji maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak için yaklaşık 9 milyar dolar ayrılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu