Yatırım yapmaya başla!

Dünyayı Gezerken Hem Sevgili Hem de 1 Milyon Dolar Kazanan Blogger

Dünyayı Gezerken Hem Sevgili Hem de 1 Milyon Dolar Kazanan Blogger

Hepimizin malumu, teknoloji ilerledikçe iş imkanları da değişiklik gösteriyor. Eskinin popüler, kazançlı meslekleri yerini yenilerine bırakıyor. Bunların en başında da internetin sunduğu imkanlar var. Bu engin dünya, yepyeni kazançlara sonuna kadar kapılarını aralamış durumda. Ayrıca sıkıcı 8-5 işlerinden de çok daha zevkli çalışma fırsatları sunduğu da malumunuz. Bloggerlik bunlardan biri. Kendinizi bu alanda geliştirmeniz, kabarık bir cüzdana sahip olmanızla eş değer.

Düşünebiliyor musunuz hem dünyayı gezeceksiniz hem de 1 milyon dolar kazanacaksınız, şaka gibi değil mi? Ama Johnny Ward isimli yeni nesil blogger bu durumu gerçeğe dönüştürenlerden. O bir iş yerine sahip değil, ay sonunda maaşını yatırmak zorunda olduğu çalışanları da yok. Yapması gereken tek şey daha çok gezmek! Anlayacağınız o aslında “boş gezenin ‘dolu’ kalfası.” Ne dersiniz özellikle yeni nesle örnek olması gereken bu başaralı bloggeri daha yakından tanıyalım mı? Hayat hikayesinden fazlasıyla etkileneceğinizden şüphem yok.

İşte karşınızda dünyayı gezerken milyon dolar kazanan blogger:

Yakışıklı, Genç, Atılımcı ve Milyoner Bir Blogger: Johnny Ward

Yakışıklı, Genç, Atılımcı ve Milyoner Bir Blogger: Johnny WardJohnny Ward, çocukluk yıllarını annesiyle Kuzey İrlanda’da geçirmiş. Çocukluğu ve gençlik yılları boyunca maddi sıkıntılar yaşamış olan isim, neyse ki üniversiteye gitmeyi başarmış. 2006 yılında uluslararası ekonomi bölümünden mezun olan Ward, para kazanmak için özel gereksinimi olan çocuklara yönelik bir yaz kampında çalışmaya başlamış. Oldukça sıkı bir iş temposunda çalışan ve nihayet bir uçak bileti parası biriktirmeyi başarmış. Ward, Tayland’a tek yönlü bir bilet alarak burada İngilizce dersi vermek için yola çıkmış.

Yakışıklı, Genç, Atılımcı ve Milyoner Bir Blogger: Johnny WardTayland’da olduğu günlerde, ayda 3.000 dolar kazanan bir blog yazarından etkilenen Ward, kendi çabaları ile OneStep4Ward’ı kurmayı başarmış. Ward’ın yapmış olduğu şu açıklamayı da yeri gelmişken paylaşalım; “İnternet ile ilgili işlere oldukça yabancıydım. Hatta büyükannemle eşit derecede teknoloji bilgisine sahip olduğumu da söyleyebilirim. Ama biraz çaba sarf ederek üstesinden gelinemeyecek hiçbir şey olmadığını kurmuş olduğum site sayesinde anladım.” Yani internete yabancı olsanız bile, çalışmalarınız sayesinde siz de kısa süre içinde bir teknoloji dehası olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendinize inanmak ve istemek.

Yakışıklı, Genç, Atılımcı ve Milyoner Bir Blogger: Johnny WardBlogger’in hikayesine devam edelim. Sonuçta OneStep4Ward’ı kurduktan sonra, kazanç elde etmeye başlayan maceracı gencin geliri kısa sürede aylık 6.000 dolara yükselmiş. Bu rakamlar İrlandalı bloggerin beklediğinden çok daha fazlaymış. Çocukluğundan beri hayalini kurduğu dünyayı dolaşmaya başlayan Ward; 5 yıldızlı lüks otellerde, adını bile bilmediği restoranlarda, sahil kasabalarında hayatını yaşamaya başlamış. Yapması gereken tek şey, gittiği yerleri okuyucularıyla paylaşmak ve paylaşımlarda bulunmak.

Yakışıklı, Genç, Atılımcı ve Milyoner Bir Blogger: Johnny WardDünyayı gezdiği 3 sene içerisinde 1 milyon dolar kazanan 31 yaşındaki Ward, yaptığı bir uçak yolculuğu esnasında Taylandlı bir kızla tanışmış ve hayatının aşkını da bulmuş. Şu ana kadar 150 ülkeyi gezmiş olan başarılı isim hem gezip hem de para kazanarak birçoğumuzun hayalini gerçekleştiriyor. Başarılı blogger, Taylandlı sevgilisiyle bol bol zaman geçirme lüksüne de sahip. Gelen haberlere göre Ward, geçtiğimiz günlerde sevgilisiyle birlikte Seyşeller’in keyfini çıkartıyormuş.

Böyle bir hayat sizce de inanılmaz değil mi? Bir gün büyük beyaz köpekbalıklarını besliyor, bir gün Etiyopya’daki vahşi sırtlanlarla yüzleşiyor, başka bir gün de Himalaya Dağları ile karşı karşıya geliyorsunuz. Aklımıza gelmeyen daha neler neler… Zaten Johhny Ward da bu durumu şu kelimeleri ile özetlemiş; “Bazen bu hayatın benim olduğuna gerçekten inanamıyorum. Çünkü hem dünyayı gezip hem para kazanıyorum. Hayalini bile kuramayacağım lüks otellerde konaklıyor, çılgın etkinliklere katılıyorum.” Kısacası, İrlandalı gencin hikayesi tamamıyla gerçek. Step4Ward Media isimli bir şirketi olan isim şu anda 200’den fazla sitenin yöneticiliği yapıyor.

Eğer siz de hayallerinizin peşinden koşmak istiyorsanız hiç durmayın derim. Johnny Ward’ın hikayesini de öğrendiğinize göre, itici gücünüzü de buldunuz demektir. Ne diyorsunuz, bu hayal size çok mu uzak? Yoksa sadece bulacağınız bir imkana mı bakar?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum