Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dünyayı Daha Güvenli Bir Yer Haline Getirmeyi Amaçlayan Yüzük: Nimb!

Dünyayı Daha Güvenli Bir Yer Haline Getirmeyi Amaçlayan Yüzük: Nimb!

Dünyamızı daha güvenli bir yer haline getirmeyi amaçlayan, çoğu Ruslardan oluşmuş bir ekip, “Nimb” isimli bu yüzükle piyasaya dahil oluyorlar. Günümüzde ara sokakları bırakın, kalabalık ortamlarda dahi başınıza bir şey gelme ihtimali çok yüksekken, “bana bir şey olmaz” demeyin. Unutmayın; sonradan üzülmektense baştan önlemlerinizi almanız daha iyidir.

Ülkemizde hemen her gün insanların başına neler geldiğini haberlerde görüyorsunuzdur. İnsanlar geceleri sokakta yalnız yürümekten korkar durumda. Çünkü başlarına ne gelebileceğini az çok biliyorlar. Aynı zamanda, aileler de ülkemizdeki güvenlik problemlerinden hayli şikayetçi durumda. Çocukluğunuza dönmeye gerek yok, birçoğunuzun aileleri tarafından hala aranıp kontrol edildiğini tahmin edebiliyorum. Haksız da sayılmazlar, çünkü başınıza neler gelebileceğini siz görmezlikten geliyor olabilirsiniz ama onlar biliyor.

“Nimb” Hakkında

“Nimb” HakkındaÖncelikle “Nimb” fikrinin nasıl ortaya çıktığına bir göz atalım. Nimb ekibinin halkla ilişkiler uzmanı ve aynı zamanda fikir sahibi olan Kathy Roma, 2000 yılında saldırıya maruz kalmıştır. Saldırgan Roma’nın boğazını kesip, midesinde kesik açmış ve kalp bölgesinden 3 kere bıçaklamıştır. Üstelik bu saldırı, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde, gecenin bir vakti değil, polis karakolundan 200 metre uzaklıkta, güvenli bir semtte ve gündüz vakti gerçekleşmiştir. Kurtulabilmesinin tek sebebi ise sesini insanlara duyurabilmesi olmuştur. 16 yıl öncesinde yaşadığı saldırıya rağmen hayatta kalmayı başaran Roma, 2014 yılında bir ekip ile beraber Nimb’i gerçekleştirme kararı almıştır. Seneler içerisinde dizaynı ve piyasaya sunuşu yapılarak, Aralık 2016’da üretime başlanacağı açıklanmıştır. Ürünün Mart 2017 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Firma ön sipariş almaya şimdiden başlamış ve yüzüğün fiyatını 129 dolar olarak belirlemiştir. Ayriyeten yüzüğün şarjının iki hafta kadar uzun bir süre dayandığını da belirtmek gerek. Şık görünüşü ile normal hayatınızda da dikkat çekmeyecektir.

Nimb, medyada da büyük bir yankı uyandırmış ve çoğu kişi tarafından “bu yüzük, hayatınızı kurtarabilir” başlığı ile anlatılmıştır. Birçok insan, Nimb’in piyasaya sürüleceği tarihi dört gözle beklemektedir. Özellikle çocukları ve partnerleri için. Güzel yanlarından bir tanesi: artık telefonunuzu ortalıkta unutmayacaksınız! Belli bir mesafe oluştuğunda telefonunuz o alan içerisinde olmazsa yüzük titreyerek, telefonunuzun yanınızda olmadığını hatırlatır.

“Nimb” Nasıl Kullanılır?

“Nimb” Nasıl Kullanılır?Akıllı yüzüğün kullanımı oldukça basittir. Tek yapmanız gereken üstünde bulunan panik tuşuna basmaktır. Geri kalanını Nimb, sizin için hallediyor. Bazılarınız yanlışlıkla basılması durumunda neler olabileceğini düşünüyor olabilir. Hemen açıklayayım: tuşa basıp çekme durumunda yardım çağrısını aktive etmiş olmuyorsunuz. Nimb’in normal prosedürünü uygulaması için 3 saniye basılı tutmanız gerekmektedir. Aksi halde çalışmayacaktır.

Nimb arkadaşlarıma veya aileme nasıl ulaşıyor diye düşünebilirsiniz. Cevap ise oldukça basit. Nimb, Bluetooth ile telefonunuza bağlanma özelliğine sahip. Uygulamayı telefonunuza indirip, daha sonra Nimb ile cihazınıza bağlandığınız orada kontak numaraları yüzüğe ulaşmaktadır. Tehlikede olduğunuzda veya düşündüğünüzde normalde telefonunuzu çıkartıp birisine haber vermek en kısa 30 saniye sürerken, bu durum Nimb ile yalnızca 3 saniye sürmektedir!

Panik Tuşuna Bastıktan Sonra Kime Ulaşılacağını Seçebilir ve Konumunuzdan Haberdar Edebilirsiniz!

Panik Tuşuna Bastıktan Sonra Kime Ulaşılacağını Seçebilir ve Konumunuzdan Haberdar Edebilirsiniz!Yukarıda gördüğünüz gibi panik butonuna 3 saniye basılı tuttuktan sonra Nimb devreye girer ve isim listenize tehlikede olduğunuzu gösteren mesaj iletir. Nimb mesajınızı iletirken aynı zamanda konumunuza da gösterir. En güzel kısmı ise yalnızca panik butonuna bastığınız yerin konumunu değil, nereye gittiğinize kadar anbean gösterir. Kısacası, destek ekibinin sizi takip edebilmesini sağlar. Ayrıca panik butonuna bastığınız andan itibaren telefonunuzdan ses kaydı yaparak, kanıt toplamaya çalışır.

Tehlike durumunda ise Nimb’in kimlere haber vereceğini, telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile kendiniz seçebilirsiniz. Belirlediğiniz kişiler diğer yüzük kullanıcıları, aileniz, arkadaşlarınız veya acil numaralar olabilir. Tek tek veya ayrı ayrı olarak da seçebilirsiniz. Tamamen sizin isteğinize kalmıştır. Ayrıca telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile yüzüğünüz yanınızda olmasa bile tehlike sinyali gönderebilir, profilinizi oluşturabilir ve diğer tehlikede olduğunu bildiren kişilerin konumuna erişebilirsiniz. Ayrıca yüzüğü takan ve öncesinde uygulamadan tehlikede olduğunda haber almak istediğinizi belirttiğiniz kişiler “panik butonuna” bastıklarında yüzüğünüz titremeye başlar.

Ne kadar işe yarar olduğunu sanırım söylemeye gerek yok. Bundan sonra çocuklarınız veya partneriniz dışarıdayken aklınız onlarda kalmayacak çünkü başlarına herhangi bir şey geldiğinde veyahut gelmeden sizleri uyarma şansları olacak. Aynı zamanda polisi, arkadaşlarını ve diğer yüzük kullanıcılarına da haberdar edebilecekler. İsterseniz kendiniz için de bu cihazı kullanabilir, böylece kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Umarız, piyasaya sürüldüğü anda Türkiye’de de popüler bir hal alır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum