Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın Sonu Böyle mi Gelecek?Yaşadığımız gezegeni, sonsuz uzay boşluğu içerisinde düşündüğümüzde, aslında zannettiğimiz kadar büyük olmadığını görebiliriz. Bu sonsuzluğun içinde, bildiklerimizin dışında birçok gezegen ve göktaşı olduğu tahmin edilebilmektedir. Hatta yıl içerisinde sayıları binleri bulan göktaşlarının dünyamıza çarptığı ve bunların büyük bölümünün atmosferdeki sürtünmenin etkisiyle buharlaştığı, bir kısmının ise göktaşı olarak düştüğü bilinmektedir. İzlediğiniz bu video da kafalara şu soruyu getiriyor; dünyanın sonu böyle mi gelecek?

Dünyaya dev bir Asteroit’in düşme ihtimali aklımıza geldiğinde içimizi bir korku kaplar. Bununla ilgili çekilmiş pek çok film hafızamızdaki yerini korumaktadır. Unutanlar ise dünyanın sonu konulu filmler listemize göz atarak hafızalarını yenileyebilirler.

Dünyanın önde gelen belgesel kanallarından Discovery Channel’de dünyamıza dev bir göktaşının çarpması halinde yaşanabilecekler, simülasyon olarak hazırlanmış. Tasarlanan simülasyonda 500 km çapındaki dev Asteroit’in dünyanın yüzeyine çarptığı anda yarattığı tahribat, gezegendeki canlı yaşamının büyük ölçüde olumsuz etkilenmesine neden olabiliyor.

Videoda Pasifik Okyanusu’na düşen Asteroit’in gezegende yarattığı etki, adeta kıyamet günlerini andıracak görüntülere sebep oluyor. Yer kabuğunda delinmeye yol açan çarpışmada, milyonlarca nükleer bombanın aynı anda patlatılmasıyla yaşanabilecek bir görüntü ortaya çıkıyor. Dev okyanusların bile karşısında çaresiz kaldığı, buzullarla kaplı dağların bile yerle bir olduğu Asteroit’in çarpma görüntüleri, gezegenin her yerinde devasa patlamalara ve büyük yangınlara neden oluyor.

Çarpışmanın sonucunda 500 km çapındaki bir Asteroit’in tüm dünyayı yok edecek düzeyde etkiliyor. Eşsiz doğal güzelliklere sahip dünyamızdan geriye sadece bir ateş yığını kaldığını görmek, insanlığın sonunun böyle gelebileceğini akıllara getiriyor.

Discovery Channel tarafından hazırlanan bu simülasyon gibi bilim kurgu filmleri de bizlere defalarca dünyanın sonunun nasıl olabileceğini gösterdi. Dünyaya çarpmak üzere olan göktaşlarını engelleme çabalarına ve bu esnada yeryüzünde meydana gelen değişimlere filmlerle tanıklık ettik. Her ne kadar bir kurgu olduğunu bilsek bile acaba dünyanın sonu gerçekten böyle mi olacak demekten de kendimizi alamadık.

Yaratıcı tarafından kusursuz şekilde dizayn edilmiş evrende, dileriz ki bu görüntüler sadece simülasyon olarak karşımıza çıkar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum