Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Yüzen Spor Salonu ile Egzersiz Yaparken Paris’i Keşfedin!

Dünyanın İlk Yüzen Spor Salonu ile Egzersiz Yaparken Paris’i Keşfedin!

Zinde kalmak ve fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerin başvurdukları en etkili çözümlerden bir tanesi de spor yapmaktır. Bazılarımız bu aktiviteyi gerçekleştirmek için çeşitli aletlerle donatılmış spor merkezlerini tercih ederken, bazılarımız doğa ile iç içe spor yapmayı seçiyorlar. Yani ya dört duvar arasında, sıcak ve soğuktan uzak, sıkıcı spor salonlarını ya da zorlu hava koşullarıyla ve etraftakilerin tuhaf bakışlarıyla uğraşmak zorunda kaldığımız açık alanları tercih etmek zorunda kalıyoruz. Fakat aşkın, sanatın ve güzelliklerin şehri Paris, oldukça etkileyici bir spor merkeziyle bizleri karşılıyor.

776 kilometre uzunluğundaki göz alıcı Sen (Sein) Nehri üzerine yerleştirilecek olan bu spor salonu, hem doğa ile iç içe olmak isteyenleri hem de korunaklı spor merkezlerinde egzersiz yapmak isteyenleri bir araya getiriyor. Yani bir yandan Paris’in göz alıcı güzelliğine şahitlik ederken, diğer yandan da dilediğiniz gibi spor yapabilmenize imkan tanıyacak. Bu yapı, Paris Navigating Gym olarak adlandırılmış olup, nehrin üzerinde Waterlovt Houseboat evi gibi yüzüyor. Şimdi dilerseniz dünyanın ilk yüzen spor salonunu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Gücünü İnsandan Alan Teknolojik Bir Spor Salonu

Gücünü İnsandan Alan Teknolojik Bir Spor Salonuİtalya’nın ünlü tasarım evi Carlo Ratti Associati, fitness ekipman üreticisi Technogym, kar amacı gütmeyen mimarlık kuruluşu Terreform One ve Kentsel Yenileme Enstitüsü (URBEM) gibi dört büyük kuruluşun iş birliğinin güzel bir meyvesi olarak karşımıza gelen Paris Navigating Gym projesi, sporseverlerin takdirini kazandı. Spor salonu üyelerinin, tesis bünyesindeki spor aletlerini kullanarak oluşturdukları kinetik enerjiyi, elektrik enerjisine dönüştürerek hem aletler için gerekli olan elektrik ihtiyacı karşılanmış oluyor hem de bu yüzen spor salonunun Sen Nehri üzerinde hareket edebilmesi sağlanıyor.

Paris Navigating Gym Projesinin Tasarımı

Paris Navigating Gym Projesinin TasarımıSalon üyelerinin kinetik enerjisiyle elde edilen bu elektrik enerjisi; spor salonundaki aletlerinin çalışabilmesi ve salonun yüzebilmesi gereken gücü sağladıktan sonra artan enerji, şehir şebekesine basılıyor. İşlevsel ve çevreci yapısıyla oldukça ilgi çeken bu yapı, şık tasarımıyla da Paris’in güzelliğine güzellik katıyor. 20 metrelik bir turist teknesinden türetilen Paris Navigating Gym, çatısında bulunan güneş panelleriyle de enerji üretimine katkıda bulunuyor. Toplamda 45 üyeyi ağırlayabilen bu benzersiz proje, içinizdeki spor aşkını daha da fazla tetikleyebilir.

Spor Salonu Projesi Ne Kadar Zamanda Hayata Geçirilebilir?

Spor Salonu Projesi Ne Kadar Zamanda Hayata Geçirilebilir?Aslında nehir üzerinde bir spor salonu konsepti, 2008 yılında Terreform One tarafından New York için inşa edilmişti. Ama Paris Navigating Gym, hem Technogym’in yenilikçi Artis aletleriyle hem de Paris’in büyüleyiciliğini gözler önüne seren yapısıyla spor severleri tamamıyla mest edecek gibi görünüyor. Sağlıklı yaşam konusunda öncü şehirlerden biri olan Paris’in güzeller güzeli Sen Nehri’nde gezinmesi planlanan bu spor merkezi, 18 aydan çok daha kısa bir sürede tamamlanabilir.

Bütünüyle hayranlık uyandıran bu proje, henüz inşa edilmemiş olmasına rağmen, içimizdeki spor aşkını tamamıyla körüklemeyi başarıyor. İçerisinde spor yaparken hem doğa ile iç içe olabileceğiniz hem de dilediğiniz spor ekipmanına anında ulaşabileceğiniz ve üstüne üstlük Sen Nehri’nde özgürce dolaşabileceğiniz Paris Navigating Gym ile bu deneyime sizler de ulaşmak istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum