Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sesten Bile Hızlı Dünyanın İlk Süpersonik Yolcu Jeti: “Aerion AS2”

Sesten Bile Hızlı Dünyanın İlk Süpersonik Yolcu Jeti: “Aerion AS2”

Teknolojik gelişmeler jet hızıyla devam edip, aklımızı başımızdan almaya devam ediyor. Son birkaç yıldır akıllı cihazlardan otomobillere ve hatta HoloLens gibi hayret verici teknolojilere kadar bir sürü hayallerin ötesindeki yeni ürün, dünyamızı olanca hızıyla değiştiriyor. Ancak dünyanın en lüks özel jetleri gibi bazı araçlar hem beş yıldızlı otel hizmeti gibi lüks olanaklar sunarken hem de inanılmaz teknolojik özellikleri ile bizleri kendilerine hayran bırakmayı başarıyor.

Dünyanın en lüks ulaşım araçları arasında yer alan ACJ319 jetini üreten Airbus ve süpersonik jetler tasarlayan Aerion, bütün bu teknolojik gelişmeleri geride bıraktıracak yeni bir proje ile karşımıza geliyor. Sahip olduğu güç ile sesten bile daha hızlı olan dünyanın ilk süpersonik yolcu uçağını geliştiren bu iki firma, son nesil ulaşım araçları için yeni bir çağın kapılarını aralıyor. Belki de önümüzdeki yıllarda seyahat ettiğimiz sıradan yolcu uçaklarının yerini alacak olan Aerion AS2 adlı bu süpersonik jetin iç mekan tasarımına, inanılmaz hızına ve fiyatına birlikte daha yakından göz atmaya ne dersiniz?

İşte huzurlarınızda dünyanın ilk süpersonik yolcu jeti:

Hızıyla Sesi Bile Geride Bırakmayı Başaran Aerion AS2 Süpersonik Yolcu Jetinin Tasarımı

Hızıyla Sesi Bile Geride Bırakmayı Başaran Aerion AS2 Süpersonik Yolcu Jetinin TasarımıGörünüşe göre havacılık sektörünün dev iki şirketi, Flexjet filosuna özel olarak tasarlanmış geniş kabin için birlikte çalışacaklar. Aerion şirketi Airbus grubu ile anlaştığını duyurup gözle görülür bir büyüme kaydettikten sonra, üretim tesisi tasarlamak için uygun bir yer arayışına başladı. Büyümekte olan süpersonik jet üreticisi Aerion, Airbus ile birlikte Flexjet için Aerion AS2 modelinde 20 örnek üreteceklerini açıkladı. Aerion şirketinin geniş kabin ve ekstra bir motor ile geliştireceği bu süpersonik jet misafirlerine rahat ve lüks bir alan sunacak. 9.1 metrelik ikili salon yapılandırmasına sahip kabininde ise 8 bireyin rahatlıkla seyahat edebileceği bir yaşam alanı bulunmaktadır. 1.9 metrelik yüksekliği, 2.2 metrelik genişliği ile oldukça geniş bir kabine sahip olan bu süpersonik yolcu uçağı; gelmiş geçmiş dünyanın en lüks özel jet uçakları arasında yer alacaktır.

Dünyanın İlk Süpersonik Yolcu Jetinin Akıllara Durgunluk Veren Performansı

Dünyanın İlk Süpersonik Yolcu Jetinin Akıllara Durgunluk Veren Performansı8.800 kilometre boyunca göklerde süzülebilecek olan Aerion AS2 süpersonik jetin hızı, ses hızından yaklaşık olarak saatte 360 kilometre daha hızlı. Ses, yaklaşık 1235 km/s hıza sahipken; teknolojinin bugüne kadar sunduğu en hızlı uçaklarından biri olan süpersonik jetin hızı ise saatte yaklaşık 1593 kilometredir. Dünyanın ilk süpersonik yolcu Jeti Aerion AS2 modeli, ses ötesi rüzgar tüneli deneylerinde ve NASA uçuş denemelerinde test edilmiş Süpersonik Doğal Laminar Akım (SNLF) kanat teknolojisiyle donatılacak. Bu sayede inanılması zor bir hıza ulaşacak olan uçak, transatlantik seyahatlerinde 3 saatlik tasarruf sağlayacak. Aerion AS2 süpersonik yolcu jeti, hızı ve lüks kabini ile Citation Latitude gibi lüks bir jeti geride bırakacak.

Aerion AS2 Süpersonik Yolcu Jetinin Değeri Ne Kadar?

Aerion AS2 Süpersonik Yolcu Jetinin Değeri Ne Kadar?Airbus’un mühendislik, lojistik, planlama ve yönetim desteği gibi projeye olan katkıları ile Aerion AS2 adlı ilk uçağın 2021 yılında üretilmiş olacağı belirtiliyor. Fakat Flexjet başta olmak üzere bu süpersonik jetlerin diğer alıcıları da teslimat için 2023 yılına kadar beklemek zorunda kalacaklar. 20 adet sipariş edilen ve 8 ila 12 yolcu taşıyabilen bu süpersonik jetlerin her birinin fiyatı ise tam 120 milyon dolar olacak. 2023 yılında kullanımına başlanılacak bu özel jetler, bütün özellikleri ile havacılık sektörüne büyük bir yenilik getirecek gibi görünüyor.

Yeni nesil teknolojiler artık hayatımıza hakim olmaya başlamışken, otomotiv ve havacılık dünyası da üretmiş oldukları birbirinden güzel modellerle bu değişime ayak uydurmaya başladılar. En son inşasına başlanılan ışık hızından daha hızlı bir süpersonik jet olan Aerion AS2 modeli; bu durumun en güzel, en ihtişamlı ve en iyi örneğidir. Sizlerle birlikte incelemiş olduğumuz dünyanın ilk süpersonik yolcu jeti Aerion AS2 ile sesten daha hızlı bir şekilde seyahat etmek ister miydiniz?



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum