Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Süper Arabası “1957 Jaguar XKSS” Yeniden Canlanıyor!

Dünyanın İlk Süper Arabası “1957 Jaguar XKSS” Yeniden Canlanıyor!

İlk otomobilin üretildiği tarih olan 1672 yılından bu yana otomotiv sektörü ciddi bir şekilde ilerleme kaydetmiştir. Zaman geçtikçe hem iç mekan tasarımları hem de performans açısından inanılmaz modeller piyasaya çıkmaya başlamış, mühendislik açısından oldukça etkileyici gelişmeler yaşanmıştır. İlk araba piyasaya sürüldükten yaklaşık 300 yıl sonra ise otomotiv sektörünün o zamana kadar hiç görmediği özelliklerle donatılmış geleceğe ait bir süper araba olan Jaguar XKSS modeli inşa edilmiştir.

Hem kusursuz bir tasarım ürünü olan hem de o güne kadar ki en iyi performans otomobili olan 1957 Jaguar XKSS modeli, o döneme ve otomotiv sektörüne damgasını vurmayı başarıyordu. Yıldızları gölgede bırakan süper arabalar arasında yer alan birçok modelin atası olarak gösterilen 1957 Jaguar XKSS, dünyanın ilk süper arabası olarak tarihe geçiyordu. Şimdi ise İngiliz otomotiv devlerinden Jaguar, bu efsanevi modeli yeniden diriltmeye karar verdi. En son teknolojiyle donatılacak olan dünyanın ilk süper arabası 1957 Jaguar XKSS modelinin yeni versiyon özelliklerine dilerseniz birlikte göz atalım.

İşte karşınızda yıllar sonra tekrar asfaltı ağlatacak dünyanın ilk süper arabası:

1957 Jaguar XKSS Modelinin Hikayesi

1957 Jaguar XKSS Modelinin HikayesiDünyanın en iyi otomobil uzmanları tarafından “ilk süper araba” olarak kabul edilen bu üstü açık güzellik, başlangıçta sadece 25 şanslı Amerikalı elit insan için tasarlanmıştı ve bu araçlardan yalnızca 16 tanesi tamamlanabilmişti. Geçmişe damgasını vuran süper araba modelleri gibi otomotiv tarihinin tozlu hurdalıklarına kaldırılan bu model, İngiliz devi Jaguar’ın ellerinde yeniden dirilecek. Yarım bıraktığı işi tamamlamak isteyen ünlü otomobil üreticisi Jaguar, dünyanın ilk süper arabasını tekrar bir yıldız haline getirebilmeyi planlıyor.

Jaguar’ın Yeniden Dirilteceği XKSS Modelinin Tasarımı Nasıl Olacak?

Jaguar'ın Yeniden Dirilteceği XKSS Modelinin Tasarımı Nasıl Olacak?1957 modelinden sadece dokuzunun spesifikasyona uygun şekilde yeniden tasarlanması planlanmış ve 25 adet üretilmesi beklenen bu araçtan sadece 16 adet oluşturulabilmişti. Jaguar, o dönemin zengin ve elit kesimi için tamamlayamadığı bu süper araba modelini, günümüz zenginlerine sunmayı planlıyor. 1957 Jaguar XKSS modeline yolcu kapısının eklenmesi, sürücünün hemen arkasındaki devasa kanadın çıkarılması, yolcu ve şoförü ayıran bölmenin tamamen çıkarılması, bu aracı daha da güzelleştirecektir. Ayrıca araç; panoramik ön camı, kapı camları, katlanabilir kumaş tavanı, ön ve arkadaki krom tamponlarıyla dünyanın en seçkin otomobilleri arasındaki yerini alacaktır.

Dünyanın İlk Süper Arabasının Yeni Versiyonunun Performans Özellikleri

Dünyanın İlk Süper Arabasının Yeni Versiyonunun Performans ÖzellikleriDünyanın ilk süper arabası, 60. yıldönümü şerefine yeniden hayat bulacak. Böylesi bir başyapıtı yeniden diriltmek hiç de kolay olmasa gerek. Tekrar canlandırılacak bu aracın her bir parçası Jaguar tarafından onaylanacak olup, 3.8 litrelik XK motoru ile güçlendirilecektir. 1.4 milyon dolarlık fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak olan bu aracın 2017 yılının başlarında Abu Dabi’de dünyaya tanıtılması beklenilmektedir.

“Süper araba” kavramını otomotiv dünyasına kazandıran ilk model olan 1957 Jaguar XKSS modeli, üretildiği dönemlerde büyük bir heyecanla beklenmiş olsa da maalesef ki proje yarım kalmıştır. Şimdi ise Jaguar geçmişindeki bu kara lekeyi düzeltmek hem de dünyanın ilk süper arabasını 60. yaşında onurlandırmak istiyor. Birlikte incelemiş olduğumuz, yeniden hayat bulacak dünyanın ilk süper arabasıyla geçmişten günümüze doğru unutulmaz bir yolculuğa atılmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum