Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Robot Avukatı 50 Eyalette Hizmete Başladı!

Gelişen teknoloji aklın sınırlarını zorlamaya devam ediyor! Şimdi de 50 eyalette hizmet veren dünyanın ilk robot avukatı teknoloji dünyasına katılıyor.
Dünyanın İlk Robot Avukatı 50 Eyalette Hizmete Başladı!

Her geçen gün günlük yaşantımıza daha da fazla entegre olmaya başlayan yapay zeka destekli robotlar, bizleri şaşırtmaya devam ediyorlar. Teknolojik gelişmelerin akıl almaz bir boyuta ulaştığı günümüz dünyasında var olan dünyanın ilk robot avukatı, hızla eyaletlere yayılmaya başlıyor.

DoNotPay adındaki bu yapay zeka robotunun başarısı hukuk firmalarını rahatsız etse de ücretsiz kullanımıyla özellikle de park cezasından başı yanan kullanıcıları fazlasıyla memnun ediyor. Başlangıçta kısıtlı bir bölgede hizmet sunan robot avukat DoNotPay, şimdi ise ABD’nin 50 eyaletinde hizmet veriyor!

19 Yaşındaki Joshua Browder İlk Robot Avukatı Geliştirdi!

19 Yaşındaki Joshua Browder İlk Robot Avukatı Geliştirdi!Geçtiğimiz yıldan itibaren park cezalarına itiraz eden yapay zeka destekli chatbotu olarak hizmet vermeye başlayan DoNotPay, Stanford Üniversitesi’nde öğrenci olan 19 yaşındaki Joshua Browder tarafından geliştirilmişti.

Özellikle de Birleşik Krallık’taki park kurallarının fazlasıyla sert olduğunu düşünen Browder, bu nedenle de otomobil sahiplerinin hatalı olduğunu düşündüğü park cezalarına itiraz edebilmelerini sağlayan bir chatbotu meydana getirdi.

İlk Robot AvukatYapay zeka destekli bir bot olduğu için sürücülerin şikayetlerine uygun dilekçeler hazırlayabilen ilk robot avukat; New York, Seattle ve İngiltere’nin bazı bölgelerinde denenmeye başlamıştı. Şimdi ise bu robot avukat hızla eyaletlere yayılmaya devam ediyor.

Robot Avukat Kullanıcılarına 3 Milyon Sterlin Kazandırdı!

Robot Avukat Kullanıcılarına 3 Milyon Sterlin Kazandırdı!Sadece Birleşik Krallık’ta 200.000’den fazla park cezasına itiraz eden DoNotPay, davaların %60’ından galip olarak ayrıldı ve kullanıcılarına toplamda 3 milyon sterlin kazandırdı. Geliştirildiği tarihten bugüne kadar ise en az 375.000 park cezasının silinmesini sağlayan robot avukat, hukuk danışmanlığı sunan bazı firmaların ise tepki göstermesine neden oldu.

3 Milyon Sterlin Kazandırdı!DoNotPay’in geliştiricisi Browder; hukukun 200 milyar dolarlık bir endüstri olduğunu, fakat kendisinin bu hizmeti ücretsiz hale getirmek istediğini duyurdu. Bazı büyük hukuk bürolarının yanı sıra devletten de tepki görme ihtimalinin olduğunu açıklayan Browder, asıl endişelendiği konunun da avukatlarla rekabet etmek olduğunu dile getirdi.

Gönüllü Avukatlardan Destek Alıyor!

Gönüllü Avukatlardan Destek Alıyor!Açık ve okunması kolay bir şekilde itiraz dilekçeleri hazırlayıp, kullanıcılarıyla paylaşan DoNotPay, elbette ki bütün avukatlardan tepki almıyor. Joshua Browder tarafından geliştirilmiş bir yapay zeka chatbotu olmasına rağmen, eyalet yasaları arasındaki farklılıklar ve diğer hukuksal problemlerin çözümünde gönüllü avukatlardan yardım almış.

Robot Avukat Bin Farklı Kategoride Kullanıcılarına Yardım Ediyor!

DoNotPay genel olarak trafik cezalarına odaklanmış bir robot avukat olsa da havayolu şirketinden yasal tazminat talebi ve ırkçılık gibi toplamda bin farklı kategoride de kullanıcılarına yardımcı oluyor. Hemen hemen her konuda mağduriyet yaşayan insanlara yardımcı olsa da tıkandığı noktalarda kullanıcılarını Google’da ilgili sayfalara yönlendiriyor.

Sadece birkaç eyalette hizmet verirken, tamı tamına 50 eyalette birçok kullanıcıya ulaşmayı başaran DoNotPay, önümüzdeki günlerde çok daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz günlerde ABD, Kanada ve İngiltere gibi farklı ülkelerde yaşayan mültecilere de destek veren robot avukat, sizce kısa sürede dünya geneline yayılabilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum