Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Gucci Restoranı Şanghay’da Kapılarını Açtı

Dünyanın İlk Gucci Restoranı Şanghay’da Kapılarını Açtı

İtalya denilince akla moda, marka denilince de Gucci’nin şık tasarımları gözlerde canlanır. Dünya çapında 425’ten fazla mağazaya sahip dev şirket, lüks ürünleriyle isim yapmayı başarmıştır. Marka son günlerde, Şanghay’da açtığı lüks restoranla gündeme geldi. Moda evlerindeki sıcaklık ve lüksü şık restoranında da kullanan Gucci’nin, neden Şanghay’ı tercih ettiğiyse merak konusu. Bu mekanı, Akdeniz kültürüyle Uzak Doğu kültürünün sentezi şeklinde yorumlayabiliriz. Merak edenler için hemen iletelim; Gucci’nin tarzı, mekanın tasarımında daha fazla öne çıkıyor.

Son zamanlarda dünya çapında hatırı sayılır markaların açtıkları şık restoranlarla gündeme geldiğini duymuşsunuzdur. Farklı sektörde çalışan dev kuruluşlar, ortak bir rekabet alanı bulmuş görünüyor. Sanırım, Gucci’nin şık bir tasarımını üzerinde bulundurmanın verdiği özgüven, sunulacak enfes bir akşam yemeğiyle daha özel olacaktır. Şanghay’ın ev sahipliği yaptığı lüks restoranı bu konuda başarılı bulduğumuzu iletmek isteriz. Bakalım, sizler bu konuda ne düşüneceksiniz?

İşte karşınızda Gucci farkıyla Şanghay’da açılan lüks restoran:

1921 Gucci – Şanghay/Çin

1921 Gucci - Şanghay/ÇinLüks İtalyan markası Gucci, Çin’in en büyük kenti olarak bilinen Şanghay’da açtığı restoranla, yiyecek sektörüne resmi olarak girişini yapmıştır. 1921 Gucci ismi verilen bu restoranın tam konumuysa, Şanghay’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan IAPM’in 4. katı olarak bilinmektedir. Bununla birlikte, 1921 Gucci’ye gitmek isteyenler, markanın mağazasındaki asansörünü kullanarak; rahatlıkla bu lüks restorana giriş yapabilirler. Neticede, Gucci’nin inanılmaz ürünlerinden satın aldıktan sonra, bu restoranda birazcık soluklanmak; enfes bir yemeğin üzerine içilecek demli bir çay gibi olacaktır. İlaveten, 1921 Gucci’nin 2 senede tamamlandığını düşünecek olursak, bu restoranın yapımındaki tüm emeklerin karşılığını verdiğini ve büyük bir alkışı hak ettiğini görüyoruz.

1921 Gucci - Şanghay/Çin1921 Gucci’ye girdiğiniz anda, sizi altın kaplama paneller ile altın yaldızlı kokteyl masalar ve sandalyeler karşılıyor. Bu lüks ayrıntılar, restorana girdiğiniz andan itibaren kendinizi adeta krallar, kraliçeler kadar özel hissetmenizi sağlıyor. Şık resepsiyon alanından, restoranın içine doğru ilerlediğinizde ise karşınıza, yumuşacık yastıklarla donatılmış ultra konforlu koltuklar ile Gucci markalı dekor ürünleri çıkıyor. Restoranın samimi masa düzenlemeleri sayesinde kendinizi evinizde gibi hissedeceğinizi de ayrıca belirtmek isteriz. Zaten Gucci bu restoranın tasarımının hem lüks hem de sıcacık bir ortam olmasını hedeflemiş ve görünen o ki ünlü marka bunu fazlasıyla başarmış. Ayrıca, markanın kuruluş yılı göz önünde bulundurularak isimlendirilen restoranın hemen her ayrıntısında kullanılan 1921 Gucci imzası dikkatimizi çekiyor.

Lüks restoranda sunulan enfes lezzetler ise genel olarak İtalyan Mutfağı’ndan seçilmiş. Üstelik fiyat konusunda da çok aşırıya kaçmamış olan markanın restoranında yiyeceğiniz bir öğle yemeği, size yalnızca 150 Çin yuanı, yani ortalama 24 dolara mal olacak. 1921 Gucci’de yenilecek bir akşam yemeğinin ücreti ise 300 Çin yuanı, yani ortalama 48 dolar!

Tıpkı Gucci ürünleri kadar kaliteli ve stil sahibi olarak karşımıza çıkan, 1921 Gucci isimli mekanı sizlerle de paylaşmış olduk. Peki, Gucci’nin yiyecek sektörüne attığı ilk büyük adımı olarak gösterilen bu mekan hakkında siz ne düşünüyorsunuz? 1921 Gucci, bana göre hem göze hem de mideye hitap eden restoranlardan! Peki, ya siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum