Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Otomobili Kalkışa Hazır!

Dünyanın ilk elektrikli uçan otomobili ile geçmişte hayallerini kurduğumuz uçan arabalar gerçek oluyor! Son yıllarda birçok teknoloji ve otomotiv devinin amansız bir yarışın içerisine girdikleri elektrikli otomobil piyasası, Lilium Jet adı verilen uçan arabayla yepyeni bir boyut kazanacak.
Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Otomobili Kalkışa Hazır!

Dünyanın ilk elektrikli uçan arabasıyla, yıllardır hayaliyle yanıp tutuştuğumuz uçan otomobil devri nihayet başlıyor. Hem asfaltın hem de göklerin hakimi olabileceğiniz bu uçan araba, artık en iyi bilim kurgu filmlerinde rastladığımız ulaşım sistemini günümüze getirecek gibi görünüyor. Peki, dünyanın ilk  elektrikli uçan otomobili hangi özelliklere sahip ve ne zaman ulaşım sektörüyle tanışacak?

GELECEKTE HAYATIMIZA GİRECEK EŞSİZ ARABALAR İÇİN TIKLAYIN.

Çocukluğumuzun en unutulmaz çizgi filmlerinden Jetgiller’de rastladığımız ve o günden itibaren büyük bir heyecanla beklediğimiz uçan otomobiller nihayet tasarlanmaya ve hatta bazıları test edilmeye başlandı. Lilium Jet adı verilen bu uçan araba, İstanbul başta olmak üzere, büyük metropollerin de trafik derdine son verecek gibi görünüyor. Dikey iniş kalkış yapabilen VTOL özellikli lüks jet Trifan 600 modelinden oldukça farklı bir yapıya sahip olan dünyanın ilk elektrikli uçan otomobiliyle tanışmaya hazır mısınız?

İşte karşınızda dünyanın ilk elektrikli uçan arabası;

Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Otomobili Kaç KM Hıza Ulaşabiliyor?

Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Otomobili Kaç KM Hıza Ulaşabiliyor?Geçmişte hayalini bile kuramayacağımız birçok araç ve gereci bizlerle buluşturan günümüz teknolojisi, sınırları zorlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda dünyanın en bilindik hava aracı üreticisi Airbus’ın sürücüsüz uçan taksileri CityAirbus modellerinin ulaşım sektörüne katılacaklarını sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise Almanya merkezli Lilium Aviation, dünyanın ilk elektrikli uçan otomobili Lilium Jet modelini bizlerle buluşturuyor.

Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Otomobili Kaç KM Hıza Ulaşabiliyor?Peki, elektrikle çalışan dünyanın ilk uçan arabası saatte kaç kilometrelik hıza ulaşabiliyor? Sadece 25 kg ağırlığa sahip olan, dikey kalkış ve iniş özellikleriyle donatılan bu uçan araba, 320 kW yani 435 beygir güç üreten motorlarıyla yaklaşık olarak saatte 300 kilometrelik hıza ulaşabiliyor.

Elektrikli Uçan Otomobilin Tek Şarjla Kat Edebildiği Menzil

Elektrikli Uçan Otomobilin Tek Şarjla Kat Edebildiği MenzilHem uçak hem araba hem de elektrikli… Aslında geçtiğimiz yıl söylentileri teknoloji dünyasında dolaşmaya başlayan tamamen elektrikle çalışan Lilium Jet modelinin, bu kadar çabuk hayatımıza girmesini beklemiyorduk. Yaklaşık 15 metrekarelik bir bahçeye bile sığabilen dünyanın ilk elektrikli uçan otomobili, tek şarjla ulaşabildiği menzille de bizleri şaşkına çeviriyor. Tam olarak 295 km/s azami hıza ulaşabilen geleceğin ulaşım aracı, tek seferlik şarjla tamı tamına 300 kilometrelik mesafe kat edebiliyor.

GELECEKTE AYAĞIMIZI YERDEN KESECEK EN ÇILGIN ULAŞIM ARAÇLARI İÇİN TIKLAYIN.

Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Arabası Test Uçuşlarını Gerçekleştirdi!

Geçtiğimiz yıl sızıntıları başlayan dünyanın ilk elektrikli arabası, yaklaşık 2 yıl önce tasarımı gün yüzüne çıkan uçan lüks araba Aeromobil Roadster kadar uçuk bir tasarıma sahip olmasa da özellikleriyle ulaşım sektörüne yeni bir soluk kazandıracak gibi görünüyor. Lilium Jet adındaki bu dikey kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçan otomobilin test sürüşleri geçtiğimiz hafta başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

GELECEĞE IŞIK TUTAN AKILLARA ZARAR TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYIN.

İki kişilik tamamen elektrikli bir uçan otomobil olan Lilium Jet’in %90 daha az enerji tükettiği de belirtiliyor. Geleceğin kullanışlı ulaşım araçlarından biri olmaya aday Lilium Jet’in 10 metrelik kanatlarında ise tamı tamına 36 ayrı motor bulunuyor. Hem çevreye duyarlı hem de kullanışlı bir ulaşım aracı olan Lilium Jet’in Türkiye’de de yaygın bir şekilde kullanılabileceğini düşünüyor musunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum