Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Elektrikli Süper Otomobili: “Rimac Concept One”

Dünyanın İlk Elektrikli Süper Otomobili: “Rimac Concept One”

Son yıllarda oldukça revaçta olan elektrikli otomobilleri hepimiz biliyoruz, değil mi? Genellikle sıradan özelliklere sahip binek arabaları olarak üretilen bu elektrikli arabalar ile diğer arabalar arasındaki fark, isimlerinden de anlaşıldığı gibi, bu araçların şarj edilebilir elektrikli bir bataryayla çalışıyor olmasıdır. Bu elektrikli arabalar içlerinde; Leonarda Di Caprio, Tom Hanks gibi oldukça ünlü isimlerin de bulunduğu birçok çevre dostu tarafından tercih edilmektedir.

Çevre dostu olmalarına rağmen yine de bu tür arabaları kullanmaktan kaçınan çok sayıda insan da bulunuyor. Çünkü genel olarak gösterişsiz tasarlanan bu arabalar, doğal olarak her kesimden insana hitap etmeyi başaramıyor. Ancak, birazdan anlatacağımız dünyanın ilk süper elektrikli otomobili sayesinde, bu durum büyük ölçüde değişecek gibi görünüyor. Zira Rimac Concept One isimli elektrikli araç, gösterişi ve lüksü seven, aynı zamanda da bir çevreci olan araba tutkunları için kesinlikle bir numaralı tercih seçeneği olacak.

İşte karşınızda dünyanın ilk elektrikli süper otomobili!

Rimac Concept One

1 Milyon Dolar Civarı

Rimac Concept OneHem kendi şirketi hem de başka markalar için yüksek performanslı elektrikli arabalar, aküler ve transmisyon sistemleri üreten Hırvatistan asıllı Rimac Automobili şirketi piyasaya sunduğu araçlarla dikkat çekiyor. Şirket son olarak ürettiği bu süper otomobille sektörün ana gündeminde yer almayı başardı. 2013’ün Ocak ayında ve 2014’ün Ekim ayında 8 adet üretilen ve üretilir üretilmez satışı yapılan Rimac Concept One’nin tahmin edilen fiyatı ise 1 milyon dolar olarak biliniyor. Bununla birlikte aracın dış tasarımı kadar sahip olduğu motor özellikleri de Rimac Concept One’ın kendi alanında bir ilk olmasını sağlıyor. Örneğin bu elektrikli araç, 1088 beygir gücüne ve 3800 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Ayrıca 88 adet üretilecek Rimac Concept One’nin 92 kwh elektrik kapasitesi bulunuyor.

0-100 kilometre aralığına sadece 2.8 saniyede erişebilen bu yüksek performanslı araç, bataryasıyla tam 600 kilometre boyunca yol alabiliyor. İlaveten, üretiminde kullanılan karbon fiber sayesinde oldukça hafif bir ağırlığa sahip olan Rimac Concept One’un 1.650 kilogram olduğu biliniyor. Sonuç olarak bu milyonluk Rimac Concept One, dünyanın ilk elektrikli süper otomobili olma unvanını gerçekten hakkıyla taşıyor.

Oldukça çarpıcı bir tasarıma sahip olan bu çevreci araç, hiç şüphesiz seçkin bir kesimin tercih edeceği en popüler araçlardan biri olacak. Ne dersiniz, bir milyon dolara alınabilecek bu araç, sizce de olağanüstü değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum