Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın İlk Dört Kapılı 7 Kişilik Üstü Açık SUV’u: “Hyundai Santa Fe Cabriolet”

Caradvice ekibinin Avustralya'da bindiği Santa Fe, havalı bir cabriolet araca dönüştürülmüş.
Dünyanın İlk Dört Kapılı 7 Kişilik Üstü Açık SUV’u: “Hyundai Santa Fe Cabriolet”
HABER GİRİŞ

Son zamanlarda sıkça rastladığımız üstü açık 4×4 modasına Hyundai’de dahil edilmiş. Bu olayın çıkış noktası olan VW T-Cross projesi, arkasından birçok şirketi cabrio SUV yapmaya iteledi. Bakıldığında oldukça farklı ve karizmatik duruşlar verilse de bizce insanlar buna daha alışık değil! Alışılmadığını Hamann’ın da ele aldığı tavansız 4×4 Evoque‘un seri üretime geçmemesinden anlıyoruz.

Avustralya’da ortaya çıkan üstü açık Santa Fe, sanıldığı gibi üretim modelinin bir prototipi değil. Sydney’de keşfedilen SUV, reklam amaçlı doğranmış…

Kesinlikle yakışmış!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kimileri böyle bir yapıyı beğenmeyecek ancak bize kalırsa caddelerde üstü açık spor arabalardan daha fazla dikkat çekecektir. Bir insan hayatında kaç kere lüks bir arazi aracını üstü açık görmüştür?

Yeni nesliyle çıkış yapan Santa Fe‘nin modifiyesi çok hızlı oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hyundai parçalarına dokunulmamış. Slim farları, geometrik ızgarası ve oldukça büyük tutulan sis farı bölgesi aynı bırakılmış.

Santa Fe’in yan kısmından ön camı biraz garip duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kapalı bir kupadan birden cabrio tipi, baştan tasarlanması gereken bir şey. Bir reklam filmine hazırlanan aracın yine de profesyonelce üstünün açıldığını söyleyebiliriz.

GCM Yatırım Banner
7 kişilik üstü açık 4×4’ü sürmenin zevkli olacağını düşünüyoruz. Keza Caradvice‘ın videosundan anlamak zor değil.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Rüzgarla beraber yolculuk etmenin nesi kötü olabilir ki! Bu araç sonradan tekrar kapalı haline döndürülemeyeceğine göre mühendisler üzerine bir tente yapabilirler. Madem Santa Fe cabrio sınıfına dahil oldu, kötü hava şartlarına da uygun olması gerekir.

Kayak Yıldızı Jon Olsson G500‘ü kadar anormal olmadığı sürece, sade yapılı üstü açık SUV modeller bizce yaygınlaşmalı. Mesele tarz ise bundan daha iyisi olamaz. Şimdilik manuel yapılan ürünler, fabrikasyon seri üretimde daha güzel duracaktır. Sizin üstü açık Santa Fe için yorumlarınız ne olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın