Yatırım yapmaya başla!

4 Yıl Süren Çalışma Sonrasında Ortaya Çıkan “Porsche 356 Coupe AWD Allrad”

Adına "Allrad" verilen 911 şasisi üzerinde oturtulmuş 356 Coupe üzerindeki değişim ve işlemler büyüleyici!
4 Yıl Süren Çalışma Sonrasında Ortaya Çıkan “Porsche 356 Coupe AWD Allrad”

Aslında şu anda farklı iki Porsche modeline bakıyorsunuz. Aracı üst kısımda ayrı, alt kısımda ayrı bir model temsil ediliyor. Proje, kış aylarında East Coast Kayak Merkezi’ne çıkmak isteyen biri için yapılmış. İlginç olan da Porsche 356’nın AWD bir sisteme kavuşturulmuş olması. Adına “ALLRAD” denilen ikonik spor modelin temelinde 911 yatıyor.

Değişimleri sıralı bir şekilde yazdığımızda, otomobil için ne kadar çok uğraşıldığını göreceksiniz. Bu tip haberlerde en çok merak edilen restore süreci ve bu işlemlerin sonunda çıkan fatura! Sonundaki şıkkı çok merak etsek de veremeyeceğiz. O zaman Porsche dönüşümüne hep beraber bakalım!

Klasik Alman, sahibinin inatla çıkmak istediği kayak merkezine gidecek şekilde modifiye edildi.

Emory Motorsports‘un üstlendiği çalışmayla firma, dünyadaki yetenekli 356’yı sahnelere çıkardı. 1990 model bir 964 C4‘ün şasisi alınarak temizlenip kullanılacak şekle getirilmiş. Araba olabilmesi için kupa da lazım! Onun için 1964 356 Coupe‘nin yardımına başvurulmuş.

Amaç orijinal unsurlarda fazla işlem yapmadan, profesyonel bir işçilik sunmak.

En az kesme biçme tadilatında, 356’nın 964’e göre kısa kalan kupası, eklemeyle eşit duruma getirilmiş. Koyu Graphite Blue metalik renginin yansıttığı temiz duruşa hayran olduk. Tampon iptali yapılmış. Sarı tonlu farlara ek olarak kaputa ralli sis farları montelenmiş.

Emory, sürüş kalitesi için aktarımda farklı uygulamalara gitmiş.

Gerek yol tutuş için gerekse de daha konforlu yolculuklar için ayarlanabilir KW Coilover süspansiyon takılmış. Tamamen AWD’li sistemle birleştirilen Porsche 356 Coupe’ye tork kontrolüne izin veren ralli tarzı diferansiyel kilidi takılmış. Jant grubu sac gibi gözükse de aslında özel. 16 x 7 inç, 205/60 Pirelli’nin buz lastikleri takılmış.

Normalden biraz daha fazla uzun olan özel 356 Coupe’nin arka kısım çalışmalarına bakalım!

Yine taponlar iptal edilmiş. Sanki bu şekilde üzerinden model yılının eski görünümü üzerinden atılmış. Daha geniş duruşlu ve spor tarz benimsenmiş. Damla tipi stop farlarla beraber motor bölümünün üzerineki havalandırmaya krom çerçeve eklenmiş.

Titanyum kafesin iç kısımındaki olağan üstü değişimlerine bakalım.

Kaplama ihtiyacı duyulan parçaların her biri elden geçirilmiş. Koyu yeşil koltukların deri rengi, vites körüğüne ve kapı döşemeleriyle aynı. Kafes tipi yarış koltuklarının duruşu ve emniyet kemelerinin pozisyonu onunla tırmanışların çok heyecan verici noktaya taşınacağını anlatıyor. Kısaca kokpitin çok fazla klasik yapısıyla oynamadan temiz bir görüntü verilmeye çalışılmış.

975 kg’lik gövde ağırlığına sahip 911 şasili 356 Coupe’ye onu yüksek hızlara taşıyacak bir motor düşünülmüş.

200 ps güce sahip Weber 48 ODA karbüratörlü 2.4L hacimli motordan bahsediliyor. Bunun da Emory-Rothsport Outlaw-4’den geldiği belirtildi. Sizce de sahibinin dağ tırmanışları için yeterli değil mi? Bize göre yeterli olacaktır. Küçük gövdesi 200 beygirle zamanında da gürültülü ortamlar yaratmış.

Yine diyoruz ki çok kapsamlı modifiye ve restorasyonun maliyeti de yazılsaydı. Dünyada tek olan Porsche 356, sahibini kesinlikle mutlu edecektir. Tavanındaki CAD rafına bisiklet veya kamp malzemelerini alıp, küçük bir gövde içerisinde bize gezdirecek bir Porsche fikri kulağa hoş geliyor. Sizin bu otomobil için yorumunuz ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum