Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk 6 Yıldızlı Keşif Yatı: “Scenic Eclipse”

Dünyanın İlk 6 Yıldızlı Keşif Yatı: “Scenic Eclipse”

“Dünya” adı verilen bu gezegende bulunan kara parçalarında ve devasa okyanuslarında keşfedilmeyi bekleyen inanılmaz bir dünya daha var. 200 bin yıl önce var olan ve varoluşundan tam 150 bin yıl sonra modernleşebilen insanoğlu, o günden beri merakı ve düşünebilme yeteneği sayesinde yaşamış olduğu bu gezegenin sadece ufak bir parçasını keşfedebildi.

Sahip oldukları servetleriyle dünyanın en zengin liderleri ve işadamları, hayatımızı sürdürdüğümüz bu olağanüstü yerkürenin bilinmeyen sırlarını çözebilmek için halen daha oldukça yüksek meblağlarda para harcamaktadırlar. Dünyanın en fazla yüz ölçümüne sahip kısmı olan denizler ve okyanuslardır. Bu gezegende, hakkında en az bilgiye sahip olduğumuz yerleridir. Bu nedenle de sualtındaki yaşam hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek için SeaXplorer Mega Keşif Yatı gibi pahalı ve nitelikli araçlar üretilmektedir. Fakat, tabi ki bu türde yatların imkanları ve sayıları sınırlıdır.

Şimdi sizlere sunacağımız keşif yatı Scenic Eclipse, sahip olduğu özellikler ve tasarımları ile keşif dünyasına yeni bir çağın kapılarını açıyor. Öyle ki, bu yat, hem denizde hem de karada araştırmalara dahil olup; aynı zamanda da ağırlamış olduğu misafirlerin güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlıyor. Şimdi bu nitelikli keşif yatına birlikte bir göz atalım.

6 Yıldızlı Keşif Yatının Tasarım Özellikleri

6 Yıldızlı Keşif Yatının Tasarım ÖzellikleriDünyanın ilk 6 yıldızlı keşif yatı olan Scenic Eclipse, 31 Ağustos 2018 tarihinde Avrupa’nın ve dünyanın kalbinin attığı yerlerden biri olan İstanbul’dan, Venedik’e doğru yola çıkacak. Bu bilimsel yolculuk, Amerika, Antartika, Avrupa, Akdeniz, Kuzey Kutbu ve Norveç bölgelerini de kapsayacak. Öncelik olarak seyahat edecek yolcuların güvenliğini düşünerek tasarlanan bu yatta, 228’den fazla yolcu konaklayabilecek. Misafirlerine lüks olanaklar sunan Scenic Eclipse yatında, 32 metrekarelik geniş bir yaşam alanı ve özel bir veranda ile birlikte toplam 114 lüks süit bulunmaktadır. Ayrıca bu canavarda, iki yatak odalı bir Penthouse Suite de yer almaktadır. Sunmuş olduğu imkanlarla beş yıldızlı otel ayrıcalığı sunan lüks mega yat Saluzi, bu özel yatın gölgesinde kalacaktır.

Scenic Eclipse Keşif Yatının Sahip Olduğu Olanaklar

Scenic Eclipse Keşif Yatının Sahip Olduğu OlanaklarYatta konaklayacak olan misafirler, Fransız, Pan Asya ve İtalyan mutfağının enfes lezzetlerinden yararlanabilecekler. Oldukça fazla yatak odasının ve yemek alanlarının dışında Scenic Eclipse yatında, 1525 metre karelik bir spa merkezi yüzme havuzları, tam ekipmanlı bir spor salonu, kapalı ve açık jakuziler yer almaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra bu yat, Kuzey Kutbu ve Okyanusya’da sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için Polar Class 6 ve Ice Class 1A Super ekipmanlarıyla da donatılmıştır. İnanılmaz bir süper yat olan Scenic Eclipse, ROV adı verilen uzaktan kontrol edilebilen kameralı sualtı aracı ve bir helikopter ile misafirlerine dünyanın gizli kalmış güzelliklerini keşfetme imkanları sunmasının yanı sıra, lüks bir seyahat geçirebilmelerini de sağlıyor.

Scenic Eclipse Dünyanın Hangi Güzelliklerine Yolculuk Yapacak?

Dünyanın İlk 6 Yıldızlı Keşif Yatı Dünyanın Hangi Güzelliklerine Yolculuk YapacakLükse yeni bir anlam katan yat tasarımı Komorebi gibi eşsiz bir tasarımın ürünü olan bu yat, İstanbul’dan başlamış olduğu yolculuğa, Romalıların, Yunanların, Osmanlının ve Türklerin yaşamış olduğu Anzak Günü’nün düzenliği Gelibolu ile devam edilecek. Daha sonra ise Vikinglerin yaşamış oldukları, İsveç, İrlanda ve Bergen’e doğru yelken açılacak. Son olarak buzulları bir kez daha keşfettikten sonra yolculuk Venedik’te son bulacak.

Heybetli görünümünün içerisinde sayısız olanak barındıran Scenic Eclipse keşif yatı, denizcilik sektörüne yeni bir anlam kazandırıyor. Hem kültürel açıdan hem de kışın yaşamış olduğunuz yorgunluğu atabilmeniz açısından sizlere bolca imkan sunan dünyanın 6 yıldızlı ilk keşif yatı, 2018 yılında İstanbul’dan, maviliklere doğru yelken açacak. Peki, sizler de bu ihtişamlı yatta dünyanın güzelliklerini keşfetmek ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum