Yatırım yapmaya başla!

2017’de Dünyanın En Zenginlerinin Kasalarına “1 Trilyon Dolar” Daha Eklendi!

Dünyanın en zenginlerinin serveti 2017’de yaklaşık 1 trilyonluk artış gösterdi. Rakamın 2016’daki artışa göre 4 kat artması dikkat çekti. Detaylar hemen altta;
2017’de Dünyanın En Zenginlerinin Kasalarına “1 Trilyon Dolar” Daha Eklendi!

2017’yi arkamızda bırakmamıza günler kalmışken dünyanın en zenginlerinin geçen bir yıl içinde servetlerini ne kadar artırdığı epey dikkat çekti. Zira en zengin 500 kişinin günlük sıralamasını içeren Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre artış neredeyse 1 trilyon dolara ulaştı.

İşte verilerle dünyanın en zenginlerinin servetlerindeki artış ve 2017’de milyarderler dünyasında yaşanan bazı önemli gelişmeler;

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre son 1 yılda dünyanın en zengin 500 kişisinin serveti 994 milyar dolar daha arttı.

Dünyanın En Zengin 500 Kişisinin Serveti 994 Milyar Dolar Daha ArttıYaklaşık 1 trilyonu bulan artış tüm dünyada ses getirdi çünkü rakamların geçen yılki oranların 4 katına çıktığı görüldü. Gerçi 2016 yılı da dünyanın en zenginlerine yaramıştı fakat artış miktarı bugünkünün çeyreği kadardı. Düşünsenize; yalnızca Jeff Bezos’un serveti, yılbaşından bu yana 34 milyar dolar arttı.

Öyle ki serveti 100 milyar dolara çıkan Jeff Bezos, defalarca birinci olan Bill Gates’i bile yerinden etti.

Jeff Bezos'un Servetine 34 Milyar Dolar EklendiPeki, dünyanın en zenginleri arasındaki diğer isimler ne alemdeler? Endekse göre ikinci sırada yer alan Bill Gates’in serveti 8.89 milyar dolar, üçüncü sıradaki babacan yatırımcı Warren Buffett ise 11.8 milyar dolar daha zengin oldu.

2 yıl önce dünyanın en zengin ismi olan Amancio Ortega ise servetini 3.40 milyar dolar artırdı.

Amancio Ortego Servetini 3.40 Milyar Dolar artırdıSosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in bu yıl cüzdanına koyduğu para miktarıysa 22.6 milyar dolara ulaştı. Kendisi geçtiğimiz haftalarda sanal gerçeklik hedefinin 1 milyar insan olduğunu söylemiş, nüfusun % 13’ünün VR teknolojisini kullanmasını planladığını dile getirmişti.

6. sıradaki Bernard Arnault’un serveti 23.6 milyar dolar, 7’deki Carlos Slim Helu’nunki de 11.8 milyar dolar daha arttı.

Carlos Slim Helu ile Bernard Arnault Servet ArtışlarıÖte yandan, bu yıl Meksika’nın en zengini Carlos Slim Helu’nun Donald Trump ile fakirleştiği gerçeğini de hatırlatmak isterim. Fakat görünen o ki Meksikalı milyarder, Trump’ın hışmından kolay sıyrılmış.

Neticede; merakınız hala dinmediyse, 2017’de dünyanın diğer en zenginlerinin servetlerine ne kadar eklediğini buradan öğrenebilirsiniz. Ama görünen o ki varacağımız tek sonuç; zenginlerin daha da zenginleşirken fakirlerin giderek fakirleştiği meselesi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum