Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Zengin YouTuber’ı Oyun Kanalı ile Yılda “16.5 Milyon Dolar” Kazanıyor!

16 milyon takipçisiyle dünyanın en zengin Youteber’ı olan Dan Middleton, servetiyle dudak uçuklatıyor. Karşınızda henüz 26 yaşında olan milyarder genç;
Dünyanın En Zengin YouTuber’ı Oyun Kanalı ile Yılda “16.5 Milyon Dolar” Kazanıyor!

8 Kasım 1991 doğumlu Dan Middleton, Forbes’un hazırladığı en çok kazanan Youtube yıldızları listesinin zirvesine yerleşti. Böylelikle şimdiye kadar onun adını duymamış olanlar da Dan Middleton’dan haberdar oldu.

Öyle kırmızı halılarda falan yürümese de hatırı sayılır bir üne sahip olan genç, 16 milyonun üzerindeki takipçisiyle başarılı bir Youtuber olarak hızla yükseliyor. Peki, Dan Middleton ya da DanTDM nasıl oldu da “dünyanın en zengin Youtuber’ı” unvanını kazandı? Takipçilerine nasıl videolar sunuyor ve bu işe nasıl başladı? İşte bu soruların yanıtları…

Youtube’a içerik üretmeye 3 – 4 yıl önce başladığını söyleyen Middleton, servetini DanTDM isimli oyun kanalı sayesinde elde etmiş.

Dan Middleton Yılda 16.6 Milyon Dolar KazanıyorServeti derken abartmadığımı da söylemeliyim. Zira Dan Middleton’ın dünyanın en çok kazanan Youtuber’ı olmasını sağlayan miktar, 16.6 milyon dolarlık geliri! Ve bu geliri 16 milyon takipçili kanalının reklam gelirlerinden elde ediyor.

Oyun oynayarak para kazanmak isteyen herkesin sahip olmak isteyeceği türden bir kanalı bulunan genç, yıllık geliriyle gerçekten parmak ısırttırıyor.

Dünyanın En Çok Kazanan Youtuber'ıAyrıca Middleton, “en çok izlenen Minecraft video kanalı” Guinness rekorunun da sahibi! Youtube’da yaklaşık 3 bin videosu bulunan Middleton, platformun reklam gelirlerinden % 68 pay almış ve şimdiye kadar yüklediği videolar toplamda 11.5 milyar kez görüntülenmiş.

Platformun son 5 yıl içinde çok fazla geliştiğini ve bu işi yapmak için yaş sınırı olmadığını belirten milyarder genç, Youtube kanalı açarak para kazanmak isteyenlere ilham veriyor.

Forbes’un en çok kazanan Youtube yıldızları listesinde ikinci sıraya yerleşen Evon Fog ise 15.5 milyon dolarlık yıllık geliriyle karşımıza çıkıyor. Sonrasında; 14 milyon dolarla Dude Perfect, 12.5 milyon dolarla Logan Paul ile aynı gelire sahip Mark Fischbach, 12 milyon dolarla Felix Kjellberg, 11.5 milyon dolarla Jake Paul, 11 milyon dolarla Smosh, aynı gelirle Ryan ToysReview ve 10.5 milyon dolarla Lilly Singh yer alıyor.

Yeri gelmişken; listenin 7. sırasında yer Jake Paul’un geçtiğimiz günlerde 7 milyon dolara aldığı lüks malikane ile gündeme geldiğini de hatırlatalım. Neticede; şu tabloya bakınca bugün bu kadar çok insanın Youtube’tan para kazanma hayalleri kurması gayet olağan diye düşünüyorum. Ne diyorsunuz, sizce de Youtube cazip bir kazanç kapısı gibi görünmüyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum