Paylaşım
in G+

Dünyanın En Zengin 10 Futbol Kulübü Başkanı

 

Futbolun dünyadaki tüm spor dalları arasında en yüksek paraların döndüğü sporlardan birisi olduğu bilinmektedir. Geldiğimiz gün itibariyle bir endüstri olarak tanımlayabileceğimiz futbol piyasasında bol sıfırlı paralar dönmektedir.

Bu sporun dünyanın her yerinde milyonlarca insan tarafından büyük bir tutkuyla sevilmesi, pek çok zengin insanın ilgisinin bu spora yönlenmesine neden olmaktadır. Milyar dolarlarlık servetlere sahip olan pek çok iş adamı futbol kulüpleri satın alarak isimlerinin tüm dünyada daha çok duyulmasına ön ayak olmaktadır.

Kulüp başkanı olan milyarderler, öncesinde kısıtlı bir kesim tarafından tanınırken, futbolun büyüleyici atmosferi sayesinde dünyanın hemen her yerinde tanınma imkanı bulmaktalar. Videoda dünyanın en zengin futbol kulüp başkanlarını tanıma imkanı buluyorsunuz.

Futbolun ekonomik olarak büyümesinde hiç kuşkusuz milyarder insanların bu kulüplerde aktif rol alması olmaktadır. Başkanlar görev aldıkları kulüplere küçümsenmeyecek miktarlarda paralar aktararak, bu kulüplerin daha yüksek bütçeli kadrolar oluşturmasına ve dolayısı ile daha başarılı olmalarında rol oynamaktadırlar.

Özellikle pek çok İngiliz kulübünün yabancı iş adamlarının himayesine geçtiğini, futbolu yakından takip edenler bilecektir. Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham gibi kulüplerin dünyanın sayılı zenginlerinin elinde olduğu bilinmektedir. Fransa’dan da Paris Saint Germain ve Monaco gibi önde gelen kulüplerde çok zengin insanlar başkan olmuş ve bu takımların son yıllardaki başarılarında önemli rol oynamışlardır.

Listede en çok tanınan simalardan birisi hiç kuşkusuz Chelsea kulübünün sahibi Rus milyarder Roman Abramovich olmaktadır. Chelsea İngiltere’nin orta sıra takımlarından birisi iken Abramovich’in satın alması ile lig şampiyonluğu ve şampiyonlar ligi kupası gibi elde edilebilecek en iyi başarıları kazanmıştır.

Futbolun insanlara kattığı şöhret, pek çok milyarder iş adamının bu spor dalına yönlenmesine neden olmuştur. Futbola merakları varsa bu tutkuyu futbol takımlarına başkan olarak en üst seviyede yaşayabiliyorlar. Seyirci açısından bakacak olursak pek çok takım taraftarı, kulüplerinin başında milyarder iş adamlarını görmek isteyecektir. Çünkü akıl almaz servetlere sahip insanların bu kulüplere yatırımlar yapması ile futbol kulüplerinin büyük başarılar yaşamaları daha olağan bir hal alacaktır.

Paratic Piyasalar

Bunu okuyan bunları da okur