Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Yaşlı Milyarderi Her Gün İşe Gitmekten Vazgeçemiyor

Pacific International Lines’ın kurucusu Chang Yun Chung, 100 yaşında olmasına rağmen her gün işe gidiyor. Karşınızda dünyanın en yaşlı milyarderi olan Chang Yun Chung…
Dünyanın En Yaşlı Milyarderi Her Gün İşe Gitmekten Vazgeçemiyor

Dünyanın en yaşlı milyarderi olarak tanımlanan Chang Yun Chung, 100 yaşında olmasına rağmen her gün işe gitmeye devam ediyor. Çünkü Pacific International Lines’ın kurucusu olan milyarder için evde kalmak bir seçenek değil. Bu yılın başlarında yönetim kurulu başkanlığı koltuğunu oğlu Teo Siong Seng’e devreden Chang Yun Chung, yine de her gün ofise gitme konusunda ısrar ediyor.

Kaldı ki Singapurlu milyarder geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda bu durumu; “benim alışkanlığım” diyerek açıklıyor. Chang Yun Chung, Pacific International Lines’ın genel merkezini her gün şirketin faaliyetlerini yürütmek ve her departmanı kontrol etmek için ziyaret ediyor.

“Evde kalamam, çok ama çok sıkılırım” diyen PIL kurucusu, her gün yaptıklarını günlüğüne yazdığını ve her departmanın kendisini görmeye geldiğini söylüyor.

Dünyanın En Yaşlı Milyarderi Bir Asırlık Ömür Yaşasa da Her Gün İşe Gitmeye Devam EdiyorÇünkü bu 100 yaşındaki milyarder için zihnini aktif tutmanın ve 1967 yılında iki adet ikinci el gemi ile kurduğu şirketle arasındaki iletişimi korumanın bir yolu. Şirkete gittiğinde ayrıca 18 bin çalışana sahip dünyanın en iyi 20 nakliye şirketinin sorumluluğunu üstlenen oğlu Teo’ya da rehberlik eden milyarder, oğlu Teo’nun kendisine danışmak için günde 2 kez yanına geldiğini belirtiyor.

“Teo yanıma iki kez gelir, bir kez sabah ve ikinci kez öğle yemeğinden sonra” diyen milyarder, tecrübelerini oğluna aktardığını anlatıyor.

Dünyanın En Yaşlı Milyarderi Bir Asırlık Ömür Yaşasa da Her Gün İşe Gitmeye Devam EdiyorBu akıl hocalığının, Teo için özellikle de yüksek baskı durumlarında öfkesini yönetebilmesi için hayati olduğu vurgulanıyor. Milyarder de burada “Gençken, daha huysuzdum yani daha sert bir liderdim. Fakat babam bana bir şey öğretti. O da insanların sözümü dinlemelerini istiyorsam; bunu otoritem, gücüm ya da şiddetimle değil, dürüstlüğüm ve niteliğimle sağlamam gerektiğiydi ki insanlar bana gerçekten saygı duyup beni dinleyebilsinlerdi” ifadelerini kullanıyor.

Şu anda şirketin başkanı olan Teo Siong Seng de; “sakin kalmak ondan öğrendiğim bir şeydir ve hala ondan öğreniyorum” diyerek, babasını doğruluyor.

Chang Yun Chung 100 Yaşında Oğluna Akıl Hocalığı Ediyor Teo bu durumun ne kadar önemli olduğunu özellikle de 2009 yılında, şirket gemileri korsanlar tarafından kaçırıldığında anladığını söylüyor. Babasının kendisine mürettebat salıverilmeden önce 75 gün boyunca akıl hocalığı yaptığını dile getiriyor.

100 yaşındaki milyarderin kendisine nasıl yol gösterdiğini de şöyle anlatıyor: “Her işte, özellikle de nakliye de bilinmeyen pek çok şey var, bunlar politik sorunlar olabilir, teknik meseleler olabilir, kazalar olabilir. Öfkenizi kaybetmek hiçbir işinize yardım etmez dolayısıyla sakin kalmak, ondan öğrendiğim bir şey ve hala öğreniyorum.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum