Yatırım yapmaya başla!

Uzun Yaşamın Sırrı Ne? Dünyanın En Yaşlı Ailesi Açıkladı!

Sonsuza kadar yaşayamayacak olsak da ömrümüzü olabildiğince uzatmak isteriz. Aynı fikirdeyseniz; uzun yaşama konusunda epey başarılı dünyanın en yaşlı ailesinin sırlarını öğrenmelisiniz…
Uzun Yaşamın Sırrı Ne? Dünyanın En Yaşlı Ailesi Açıkladı!

Yanınızda sevdiklerinizle birlikte bu hayatın tadını doyasıya çıkarmak, sanıyorum ki hemen herkes gibi sizin de dileğinizdir. İşte bunun için, dünyanın en yaşlı ailesi olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren 13 kardeşin öğütlerini dinlemelisiniz derim. Çünkü onlar, bu konuda öyle böyle değil, gerçekten çok başarılılar. Bakalım, yaşları toplamı 1073 olan aile, uzun ömürlerini ne gibi şeylere, hangi alışkanlıklarına bağlıyor?

Büyükten küçüğe 13 Donnelly kardeş: Sean (92), Maureen (91), Eileen (89), Peter (86), Mairead (85), Rose (84), Tony (82), Terry (80), Seamus (79), Brian (75), Kathleen (74), Colm (72) ve Leo (70).

Donnelly Ailesi uzun ömür için ne yapılması gerektiğini söylüyor

Aile, rekor kıran uzun ömürlerinin sırrını belirli alışkanlıklarına bağlıyor. Mesela; hiçbirisi alkol kullanmıyor.

Ayrıca en gençleri olan 70’lik Leo; günde iki defa yulaf ezmesi yediklerini söylüyor. Ona göre uzun yaşamın sırlarından bu beslenme alışkanlıkları!

Günde iki defa yulaf ezmesi yiyorlar.

Donnelly’nin küçük üyesi; çocukluklarından beri sürdürdükleri çiftlik yaşamlarının onları sağlıklı tuttuğunu, kendi yetiştirdikleri sebze-meyveleri tükettiklerini söyleyerek ekliyor: “Yumurtalarımızı kendi tavuklarımızdan, pastırmamızı kendi domuzlarımızdan, ekmeklerimizi de kendi ellerimizle yaptık.”

Sabahları inekleri sağmak için erkenden kalktıklarında da atıştırmalık olarak çiftliklerindeki elmadan yerlermiş. Ki bu sabah alışkanlığının ne kadar faydalı olduğunu da uzmanlarca da onaylanıyor.

Elma, olmazsa olmazları!

Son olarak; babalarından kalma bir alışkanlık olarak her akşam yatmadan önce sıcak bir şeyler yediklerini söylüyor. Bu da yulaf ezmesi, süt ve biraz da elma reçeli karışımından oluşuyor.

Bir BBC belgeseline konu olacak kardeşlerin hikayesinin; istenen belgeler tamamlanır tamamlanmaz Guinness tarafından onaylanacağını da ayrıca belirtelim. Sonuçta; onlar çok yakında “dünyanın en yaşlı ailesi” olarak tarihe geçecek. Ve genetik faktörlerin dışında yaşam alışkanlıklarını da başkalarıyla paylaşıyorlar! Ne diyelim, uzun yaşamak isteyenler, Donnelly ailesinin önerilerini dikkate alarak işe başlayabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum