Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Uzun Havuzuna Sahip Milyon Dolarlık Malikane

Amerika Birleşik Devletleri'nin San Diego eyaletinde yer alan Escondido Malikanesi, 88 metre ile dünyanın en uzun havuzuna sahip.
Dünyanın En Uzun Havuzuna Sahip Milyon Dolarlık Malikane
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletine bağlı olan San Diego, özellikle iklimiyle bölgenin önde gelen turizm noktalarından biri. Ülkenin deniz kuvvetlerine bağlı olan filosu da eşsiz güzelliğiyle dikkat çeken sahil şehrinde bulunmaktadır. Tabi ki bir yer hem idari hem de görsel açıdan önemli olunca, yaşam standartları da yüksek oluyor. Bu durumu anlayacağınız en çarpıcı örnek, şehrin güzide malikaneleri. Bugün onlardan birine; ama en özeline konuk olacağız, Escondido Malikanesi!

12.5 milyon dolara satışa çıkarılacağı duyurulan malikane, herkesin dikkatini çekecek özelliklere sahip. Bunlardan en önemlisi, belki de en etkileyici olanıysa göz alıcı görselliğe sahip havuzu. Ayrıca bu havuz, dünyanın en uzunlarından biri olma unvanına sahip. Yazın kavurucu sıcağında doyumsuz bir serinleme keyfi sunan yapı, tetris bloğu şeklinde tasarlanmış. Evin tek özelliği tasarım harikası havuzu değil elbette. Ama dilerseniz, sahibine sunacağı fırsatları hep birlikte öğrenelim. İncelediğinizde saraydan farksız olduğunu siz de göreceksiniz.

İşte karşınızda dünyanın en uzun havuzların birine sahip, sayları andıran tasarım:

Escondido Malikanesi – San Diego/ABD

Escondido Malikanesi - San Diego/ABDSan Diego’nun en etkileyici malikanelerinden biri olan konak, Kaliforniya’nın dağlık tepelerinde, yaklaşık 7.300 hektarlık alan üzerinde inşa edilmiş. Bu malikane uluslararası bir şirket olan Pacific Sotheby’s International Realty çalışanı Ann Brizolis tarafından 19 Eylül’de satışa çıkartılıyor. 12.5 milyon dolardan satışa çıkartılacak malikane, dünyanın en uzun havuzlarından birine sahip olmasıyla ün kazanmış. Tasarımıyla dikkat çeken havuzun uzunluğu 88 metre olarak belirtiliyor.

Escondido Malikanesi - San Diego/ABDTabi evin diğer özellikleri de en az havuzu kadar etkileyici. Bu konağın özelliklerini anlatmaya başlamadan önce, saray niteliğindeki yapının 1995 yılında inşa edildiğini söyleyelim. Yani şu an tam 10 yaşında olan malikane, lüks özellikleri ve görkemli tasarımıyla gerçekten çok modern gözüküyor. Diğer taraftan 2.135 metrekare büyüklüğünde olan malikaneyi en iyi şekilde tanımlayacak söz “devasa, mega” ve türevleri olabilir diye düşünüyorum.

Escondido Malikanesi - San Diego/ABD8 yatak odası, 9 tam donanımlı banyosu, bir sinema salonu, oyun odası, spor salonu, 20 arabanın sığabileceği bir garajı ve şarap mahzeni gibi özellikleri olan malikane, kelimenin tam anlamıyla saray! Manzarasıyla da herkesi büyülediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Hilal şeklindeki tasarımıyla çevredeki vadilerin 360 derecelik manzarasını gözler önüne seren malikane, tüm özellikleriyle lüksün sembolü.

Escondido Malikanesi - San Diego/ABDBu harika evin yapımındaysa; Brezilya, İskandinavya, Jamaika, Avustralya, Almanya, İtalya ve Kanada’dan getirtilen en kaliteli yapı malzemeleri kullanılmış. Evin girişindeki 2 tonluk ahşap kapı da büyük bir alkışı hak ediyor. Ayrıca modern görünümlü döner merdivenleri olan malikanenin, üst katındaki terası için de muhteşem bir rahatlama alanı diyebiliriz. Paslanmaz çelik ve parlak mermerle tasarlanmış mutfak, tüm hanımların sahip olmak isteyeceği türden bir yer olmuş.

Escondido Vadisi’ne tepeden bakan malikaneyi kim satın alır bilemiyorum; ama evin yeni sahibinin 12.5 milyon dolarının boşa gitmeyeceğinden de eminim. Peki, bu ihtişamlı yapı hakkında sizin fikriniz nedir? Escondido malikanesi sizce de 12.5 milyon doların hakkını vermiyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu