Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Uzun Ahşap Gökdeleni 5.6 Milyar Dolara Tokyo’da İnşa Edilecek!

Dünyanın en uzun ahşap gökdelenini inşa etmeyi planlayan Japon şirketi, projenin ayrıntılarını paylaştı. İşte 5.6 milyar dolara mal olacağı düşünülen gökdelen hakkındaki detaylar;
Dünyanın En Uzun Ahşap Gökdeleni 5.6 Milyar Dolara Tokyo’da İnşa Edilecek!

Japon merkezli Sumitomo Forestry Co. dünyanın en uzun ahşap gökdelenini inşa etmeyi planladığını duyurdu. İlgi çekici projesiyle manşetlerde yer eden şirket, gökdelenin detayları ve muhtemel maliyeti hakkında da bilgi verdi.

Öte yandan; ahşap gökdelenin yapılış amacı da epey dikkat çekti. Zira ahşap ürünler şirketinin projesinin; Sumitomo Forestry’nin 350. yıl dönümünü kutlamak için hayata geçirileceği açıklandı.

Çünkü 1948 olarak belirtilse de Sumitomo Forestry’e göre şirketin kökleri 1691’e kadar uzanıyor.

Sumitomo Forestry 350. Yıl Dönümünü 350 Metrelik Ahşap Binayla Kutlayacakİşte bu nedenle de 2041 yılında tamamlanması planlana proje, şirketin 350. yılını onurlandırmış olacak. Peki, dünyanın en uzun ahşap gökdeleninin detayları neler?

W350 olarak anılan gökdelen, çelik ile metal karışımından oluşacak ve 350 metre yüksekliğinde olacak.

Sumitomo Forestry Dünyanın En Yüksek Binasını Çelik ve Ahşapla YapılacakDaha ayrıntılı anlatmak gerekirse, binanın % 10’u çelik, % 90’ı ise ahşap malzemeden yapılacak. İlaveten; şirket bu binayı yeşil alanlarla renklendirip, adeta görsel bir şölen yaratacak.

Ayrıca bu dikkat çekici projenin maliyeti tahmini 5.6 milyar dolara (600 milyar Japon yeni) ulaşacak.

Proje 5.6 Milyar Dolara Mal OlacakFakat belirlenen tahmini bütçe, zamanın teknolojik gelişmelerine ve şartlarına bağlı olarak azalabilecek. Yapının tamamı için 185 bin metreküp tahta kullanılacağı bilgisini de verelim. Ancak şirketin, dünyanın en uzun ahşap gökdeleni unvanını alması pek kolay değil.

Zira halihazırda Kanada’da bir binaya ait olan bu unvan için pek çok şirket yarışıyor.

Dünyanın En Uzun Ahşap Binası Vancouver'de BulunuyorVancouver’de bulunan 53 metre yüksekliğindeki ahşap gökdelen British Columbia Üniversitesi öğrencileri için konaklama hizmeti veriyor.

Bununla birlikte hala inşa aşamasında olan River Beech Tower’in yüksekliğinin ise 244 metre olarak planlanıyor. Kısacası, en yüksek ahşap bina olma çalışmaları giderek hızlanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum