Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Tehlikeli 5 Havaalanı ve Uçakların Korku Dolu İnişleriGünümüzde ulaşım seçenekleri arasında en hızlı ve güvenli olarak uçak yolculuğu olduğu bilinmektedir. Dünyada şehirler arası ve ülkeler arası ulaşımda ciddi öneme sahip olan uçaklar ile gün içinde sayısız uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Uçakların iniş ve kalkış yaptıkları havaalanlarının bulundukları konum ve sahip oldukları şartlar son derece önem teşkil eder. Videoda uçakların korku dolu iniş görüntülerine sahne olan dünyanın en tehlikeli 5 havaalanını izleyeceksiniz.

Uçak yolculuğu yapan pek çok kişi özellikle iniş ve kalkış anlarında korku yaşayabilmektedir. Videoda şahit olacağınız havaalanları ise hemen herkesin tüylerini ürpertecek cinsten olduğu görülüyor. Dünyanın bazı bölgelerindeki havaalanları görüldüğü üzere diğer bilindik havaalanlarından çok farklı özelliklere sahip.

Dağlık bölgelerin arasında sıkışıp kalmış havaalanlarına baktığınızda, buraya nasıl inileceğini düşünmeden edemiyorsunuz. Videoda ilk olarak görülen havaalanında yoğun sis yüzünden pisti görmenin mümkün olmadığı görülüyor. Pistin üzerine adeta yorgan gibi örtülmüş bulutlar, pilotlar için inişi fazlasıyla zorlaştırabiliyor.

Bu risklere sahip havaalanlarına iniş sırasında herhangi bir hata ya da aksilik ile kanınızı donduracak havaalanı faciaları ile karşılaşmak mümkün olabilir. Bu pistlere güvenli şekilde iniş gerçekleştirebilmek için pilotların bu konuda fazlasıyla yeterli olması önem arz eder.

Etrafı dağlarla çevrilmiş ve pist uzunluğunun oldukça kısa olduğu, havaalanlarına iniş görüntülerinin fazlasıyla risk içerdiğini görmek mümkün. Karlarla kaplı ve etrafı dağlık olan pistlere iniş görüntülerini izlediğiniz videoda pilotların fazlasıyla becerikli olduğunu anlayabilirsiniz. Öyle bir pist ki, zemini karlarla kaplanmış bu piste uçakların dengeli bir şekilde iniş yapabilmesi şaşkınlık uyandırıyor.

Tavsiye Ediyoruz: Dünyanın En Ölümcül 10 Havayolu Şirketi

Son olarak iniş görüntülerini izlediğiniz Nepal’de bulunan Lukla Airport’un pistinin ne kadar kısa olduğunu görebilirsiniz. Etrafı dağlarla kaplanmış bu piste güvenle iniş yapabilmek hiç kolay görünmüyor. Uçurumların kenarında görünen bu pistte, hava şartlarındaki herhangi bir olumsuzlukta uçuşlar iptal edilmektedir.

Dünyanın hemen her yerinde bulunan havaalanları, uçak seyahatlerinin güvenle gerçekleştirilmesinde çok önemli rol oynamaktadır. Videodaki ürpertici görüntülere sahip havaalanlarında iniş ve kalkışlar için her türlü güvenlik önleminin titizlikle düşünülmesi gerekmektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum