Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

Kafa üstü, ense üstü ve kulak içi olmak üzere birçok kulalık modeli mevcuttur. Satın alırken, ses kalitesi kadar fiyatlar da çok önemlidir.
Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Başlangıçta sadece etrafı rahatsız etmeden müzik dinlemek amacıyla kullanılan kulaklıklar, özellikle internetin ve cep telefonlarının gelişen teknolojisiyle değişik birçok alanda hizmet vermeye başladı. Günümüzde farklı firmaların çeşitli boy ve ebatlarda rengarenk tasarımlarını vitrinlerde görebilmeniz mümkün. Tabi ki bu durumda da bazı firmaların ürünleri şık ve teknolojik olanaklarıyla diğerlerinden bir adım öne çıkıyor.

Piyasaya çıktıkları ilk günlerde sabit bir tasarım özelliği olan kulaklıklar, günümüzde kabloya bile ihtiyaç duyulmadan kullanılabilme özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Burada karar vermeniz gereken sadece nasıl bir ürün istediğiniz. Kafa üstü, ense üstü ve kulak içi gibi modelleri olan şık tasarımlar; oldukça farklı dizaynlarıyla da gençlerin olmazsa olmaz aksesuarlarından biri olmuş durumda. Şık kıyafetlerini gösterişli kulaklıklarla tamamlamayı ihmal etmeyen gençler, daha iyisine sahip olabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Tabi ki köklü firmalar da onların bu isteklerine kayıtsız kalmayarak, her sene ürettikleri birbirinden şık tasarımlarıyla göz dolduruyor. Bugün sizlere sunacağımız dünyanın en pahalıları da bu yarışın bir ürünü. Daha iyi şeylerin tadına varmak paradan daha önemliyse, bu tasarımlardan birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Listemizdeki ürünlerden bazıları ülkemizde satılmakta, bazılarınaysa yurt dışından ulaşabiliyorsunuz. Bu ayrımı da fiyat etiketleriyle belirtmeye çalıştık. Ne dersiniz, lüks kulaklıkları incelemeye başlayalım mı?

İşte karşınızda dünyanın en pahalı kulaklıkları:

10 Munitio – Altın Titanyum Karışımı Mermi Şeklinde Kulak İçi Kulaklık

179 Dolar

Munitio - Altın Titanyum Karışımı Mermi Şeklinde Kulak İçi KulaklıkListemizde bulunan ilk ürün, Munition tarafından yapılan mermi şeklindeki dikkat çekici tasarım. San Diego merkezli ses sistemi markası olan Munitio, dinleyicilerin daha fazla keyif alabilmesi için yeni bir standart belirledi ve elektronik aksesuar modası ile ilk titanyum kaplama ve 18 ayar kulaklık başlıklarını piyasaya sürdü. Kusursuz hassasiyet ve optimum ses kalitesi sayesinde bu kulaklıkların kullanıcısına oldukça keyifli anlar yaşatacağı kesin.

GCM Yatırım Banner

Hip-hop ve elektronik müziklerdeki ses karmaşasında sesleri net bir şekilde yakalamanızı amaçlayan Nines, tüm dinleyiciler için kurşun şeklinde bir seçenek sunuyor. Eğer en sevdiğiniz şarkıları net ve pürüzsüz şekilde yüksek seslerde dinlemek istiyorsanız, bu kulaklık kesinlikle mükemmel bir tercih olacaktır. Değeri yaklaşık 200 dolar olan ve Munitio tarafından imal edilen Nine kulaklık başlıkları, piyasadaki en pahalı kulaklık uçlarından bir tanesidir.

9 Dr. Dre – Powerbeats2

650 TL

Dr. Dre - Powerbeats2Spor salonlarında büyük boy kulaklıklar takmaktan vazgeçin ve eski tarz kulaklıklarınızı değiştirin. Dr. Dre’nin ünlü şirketi Beats’in son model cihazı olan PowerBeats2 kablosuz kulaklıklar ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Piyasadaki en iyiler arasında yer alan bu tasarım, küçücük bir cihaz ile yüksek sesleri pürüzsüz dinleyebileceğinizin garantisini veriyor. Bunun yanı sıra onun sayesinde artık kablolar ile de uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Belki de en önemli olan, mükemmele yakın tasarımı kulaklıkları pratik bir şekilde kulak kanallarınızın içerisine yapıştırması ve herhangi bir egzersiz sırasında kulağınızdan çıkmasını engellemesidir. Bu tasarımla tamamen antrenmanınıza odaklanabilirsiniz. Şarj edilebilir pili sol kulaklık içerisine gömülü ve kauçuk güç düğmesi aynı kulaklığın tepesinde bulunmaktadır. Bu kulaklık boynunuzun arkasında durabilme özelliğiyle, egzersizlerde kullanmak için mükemmel olanaklar sunuyor.

8 Molami – Bight Kulak İçi Kulaklık

223,93 Dolar

Molami - Bight Kulak İçi KulaklıkYaklaşık değeri 225 dolar olan Molami tarafından imal edilmiş Bight, listemizde sekizinci en pahalı kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Bight kulaklık başlıkları, devrim niteliğindeki EarClick Sistemi’nin kullanıldığı en sevdiğiniz şarkıların rahatça keyfine varabileceğiniz yenilikçi bir tasarım. Bu sistem, bir yerine iki ayrı noktada kulaklığın bağlanmasını sağlar ve kulak kanalındaki baskıyı azaltır. Bu cihaz, yıllarca kullanabileceğiniz fazlasıyla yenilikçi bir kulaklıktır. Küçük boyutu ve yapısı da en büyük avantajlarından bir tanesidir. Sevimli Bight kulaklıklar XS, S, M, L boyutları ile dört farklı boyda karşımıza çıkıyor.

Yumuşak napa deriden yapılmış bu kulaklıklar Molami şirketi tarafından tasarlanmıştır. 2011 yılında kurulan şirket, o zamandan beri modada devrim niteliğinde yenilikler yaratmaya devam ediyor. En çok da kadınlar için tasarladığı gösterişli modelleriyle dikkat çekiyor. Bu şirketin kuruluşundan beri detaylara özen göstermek önemli misyonlarından bir tanesi. Ayrıca göstermiş oldukları özene Molami kulaklıkların her bir çiftinde rastlamanız da mümkündür.

7 Sony – MDR-EX1000 Kulaklık

300 – 800 Dolar

Sony - MDR-EX1000 KulaklıkListemizin yedinci sırasında havalı kulaklıkları ile Sony yer alıyor. Yüksek uçlu bu kulaklıklar için ödemiş olduğunuz paraya pişman olmayacaksınız! Çünkü bu tasarım ses ve müziği yeniden keşfetmenizi sağlayacaktır.

Sony MDR – EX1000 kulaklıklar, sesleri daha gerçekçi duymanızı sağlayan sıvı kristalin polimerden yapılan özel 16 mm’lik bir sürücüye sahiptir. Söylediğimiz gibi, bu kulaklık seti oldukça iyi ses kalitesine sahip. Değeri 300 ila 800 dolar arasında olan bu kulaklıklar sahip olmanız gereken bir çift lüks aksesuar.

6 BOSE – QuietComfort Akustik Gürültü Önleyici Kulaklık

1400 TL

BOSE - QuietComfort Akustik Gürültü Önleyici KulaklıkBose tarafından yapılmış bu ilk gürültü önleyici kulaklık, herhangi bir çevreye göre şarkıları nasıl dinleyebileceğinizi kontrol etmenizi sağlıyor. Tamamen gürültü azaltma seçeneği ile kendinizi tasarım içerisindeki dünyaya kapatabilirsiniz ya da “Aware” seçeneği ile dışarıdaki seslerin bazılarını da duyabilirsiniz.
Nerede veya nasıl bir çevre içerisinde olduğunuzun hiçbir önemi yok, bu kulaklıklar seçtiğiniz müziğin ritmine tamamen bağlanmanızı sağlayacak ve bulunduğunuz çevrenin sesini azaltacaktır. Ülkemizde 1400 lira olan QuietComfort’un gürültü azaltıcı bazı özellikleri şu şekildedir:

  • Özel Bose teknolojileri tarafından etkileyici ses performansına sahiptir.
  • Her kulaklığa rakip olabilecek gelişmiş gürültü azalta sistemi bulunmaktadır.
  • Müziğin tadını çıkarırken Aware modu ile etrafınızda olup bitenden haberdar olabilirsiniz.
  • Tescilli StayHear kulaklık uçları ile uzun ömürlü konfor ve denge sağlayabilirsiniz.

5 Shure SE535

1800 TL

Shure SE535Yaklaşık 2000 lira değerindeki Shure SE535 en pahalı kulaklıklar arasında 5. sıraya girmeye hak kazanıyor. Shure SE535 kulaklıklar, iyi ses kategorisinde sağlam bir yere sahip. Bu kulaklıklar çok iyi görünmeseler de inanılmaz derecede etkileyici şekilde sesleri duymanızı sağlıyor. Bu kulaklıkların dezavantajıysa büyük olmaları. Bu yüzden kulağınıza takmak ve sabit kalmasını sağlamak, bazen canınızı sıkabilir.

Shure SE535’in, yüksek ses kalitesine sahip çok yönlü kulaklık arayanlar ve isteyenler için mükemmel bir tercih olacağı kesin. Bu kulaklıkların her biri iki bas ve bir tiz olmak üzere üç ayrı sürücü içermektedir. Bu yüzden de SE535’de dinlediğiniz müzikler kristal netliğinde olacaktır. Boyutları büyük olmasına rağmen bu kulaklıklar, yüksek sesleri berrak ve temiz şekilde dinlemenizi sağlar.

4 AKG K3003 Kulaklık

1300 Dolar

AKG K3003 KulaklıkSırada, Avusturya şirketi AKG tarafından üretilen 1300 dolar değerindeki AKG K3003 bulunuyor. En pahalı 3 yollu hybrid sürücü sistemi ile yapılmış en küçük kulak içi aksesuarlardır. AKG K3003 kulaklığını oldukça eşsiz yapan 10 HZ’den 30 HZ’e kadar olan frekans aralığıdır.

Bu kulaklık pahalı mücevherler ile kaplı. Ama yüksek fiyat etiketinde asıl belirleyici olansa AKG şirketinin patentini aldığı 3 Yollu Hibrit Sürücü Sistem (3-Way Hybrid Driver System) olanağıdır. Tasarım; bas sesleri dışarı pompalamak için bir adet dinamik sürücüden, orta sesler için bir adet dengeli armatür sürücüden ve yüksek sesleri işlemek için ise diğer bir armatür sürücüden oluşturulmuştur. Ayrıca AKG, kablo olmadan kulak içi aksesuarın yarım gramdan daha az bir ağırlığa sahip olması gerektiğini iddia ediyor.

3 Ultimate Ears – Personal Reference Monitors

2000 Dolar

Ultimate Ears - Personal Reference MonitorsAyrıca UE PRMs olarak da bilinen Ultimate Ears Personal Reference Monitors, en pahalı kulak içi kulaklıklardan bir tanesidir. Bu kulaklıklarda dünyanın gördüğü en pahalı özel başlıklar bulunmaktadır. Farklı renklerde, çıkarılabilir kablolar ile ahşap kaplamalar tasarıma farklı bir hava kazandırmanızı sağlıyor. Kulaklıkların bulunduğu kutu ise metalik siyah renkte bir çantadır.

AKG K3003 belki de en pahalı sürücü sistemine sahip olabilir; ancak bu kulaklıklar da kesinlikle en pahalı özel kulak içi monitörleri bulunuyor ve sadece özel uyum sunmuyor, aynı zamanda da özel bir ses çıkışına da sahip. PRM’in üzerinde UE’nin tescilli beş armatür tasarımı ile üç yönlü çapraz devreler bulunmaktadır. Bas sesler için 2 armatür, orta sesler için 2 ve yüksek sesler için de 1 armatüre sahiptir. Ayrıca bu kulaklıklar, ayrılabilir örgü kablo özelliklerine, 4 farklı ahşap desenli kaplama seçeneğine ve de siyah metalik bir taşıma çantasına sahip.

2 Thomas Heyerdahl Elmas Kulaklık

6400 Dolar

Thomas Heyerdahl Elmas KulaklıkBu tasarım, düne kadar kullanılan en pahalı kulaklıktı; ancak artık onlardan daha pahalısı bulunuyor. 6400 dolarlık fiyatı ile elmas kulaklıklar, 18 ayar altın ve 200 adet 1.65 karat elmas gibi detaylara sahip. Bu kulaklıklar, popüler Norveç mücevher hattının da arkasında olan isim Thomas Heyerdahl tarafından tasarlanmıştır.

Eğer elmas kulaklıklardan satın almak istiyorsanız, Diamond iPod Shuffle’yi de içeren tam bir pakete sahip olacağınızı bilmelisiniz. Seçiminizi ful paketten yana kullanmasanız dahi, alacağınız tek bir ürün size fazlasıyla yeterli olacaktır. Elmas kulaklıklar, Norveç’te bulunan Heyerdahl Jewellry’den Thomas Heyerdahl’ın eserleridir. Ayrıca dünyanın en pahalı iPod’unu da tasarlayan Hereydahl, 50 dolarlık sıradan bir iPod Shuffle’yi değerli elmaslar ve altını da ekleyerek 40 bin dolar değerine çıkarmıştır.

1 Happy Plugs Altın Kulaklık

14.500 Dolar

Happy Plugs Altın KulaklıkBeklediğiniz an geldi. Huzurlarınızda dünyanın en pahalı kulaklığı Happy Plugs! Bu tasarımı oldukça özel yapansa 18 ayar altın yapısı. Happy Plugs’u tasarlayan şirket, ürünlerinde tamamen el işçiliği kullanmaktadır. Stockholm Old Town’da bulunan İsveç kuyumcusu, yaklaşık 5 haftalık bir süreçten geçen el yapımı kulak içi özellikli aksesuarları değerli müşterileri için hazırlıyor. Kulaklıkların her biri, büyük bir mücevher ağırlığında olmalarını sağlayan 25 gram saf altın kullanılarak yapılıyor. Şirket ayrıca, sade tasarım arayanlar için 30 dolarlık aksesuarlar da üretiyor.

Kulaklıklar, kendimizi dış dünyadan soyutlayıp iç dünyamızda hayallere dalmamızı ya da rahatlamamızı sağlar. Ancak, yüksek ses olan ortamlarda işlevlerini tam anlamıyla gerçekleştiremezler. Listemizde bulunan kulaklıkların birçoğu, şık olduğu kadar içerlerinde barındırdıkları teknik özellikler ile de tam olarak bir kulaklıktan beklenilen bütün özellikleri barındırıyor. Fiyat olarak oldukça pahalı olsalar da sunmuş oldukları performans ve kolaylıklar ile sporda, işte ya da evde ders çalışırken rahatlıkla müzik dinlememizi sağlamalarının yanı sıra; çalan müzikleri en ince ayrıntıya kadar yaşayabilmemize imkan sağlıyor. Dünyanın en pahalı kulak içi aksesuarlarından bir tanesini almak ister miydiniz ve tercihinizi hangi üründen yana kullanırdınız? Bu sorunun cevabını yorumlarınız ile birlikte bizlerle paylaşabilirseniz seviniriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.