Yatırım yapmaya başla!

Tasarım Harikası Dünyanın En Pahalı Hamağı

Tasarım Harikası Dünyanın En Pahalı Hamağı

İnsanoğlunun doğasında çalışmak olduğu kadar, şöyle ayaklarını bir güzel uzatıp dinlenmekte var. Elbette, hepimiz yoğun bir iş gününden sonra ya da hiç yorulmamış olsak bile yalnızca keyif yapmak amacıyla uzanıp, soluklanacağımız rahat bir yer ararız. Ki bu dinlenme yerlerinde de ya yumuşacık koltuk ya kuş tüyü yatak ya da eğlenceli bir hamak ararız. Son seçenek hepinizin hemen dikkatini çekti, değil mi? Zira, hamak lafını duyunca içine atlamak istemeyen insan sanıyorum ki hiç yoktur.

Evet, bildiğimiz hamaklar; pikniklerde, evlerimizin bahçelerinde, kamplarda, kumsalda vs. Asılabilecek iki ağacın ya da direğin bulunduğu her yerde kolaylıkla kurulabilen keyifli hamaklar. İşte bugünkü konumuzda da sizlere; bebeklerden yaşlılara, küçükten büyüğe herkesin severek içinde sallandığı oldukça eğlenceli olan hamaklardan bahsedeceğiz. Aslında, şimdiye kadar üretilmiş olan dünyanın en pahalı hamağının özelliklerini anlatacağız desek çok daha doğru olur. Eminim, sizler de yeryüzündeki en pahalı hamağın, tasarımını ve içeriğindeki malzemeleri en az bizim kadar merak etmişsinizdir. İşte bu yüzden, sizleri daha fazla merakta bırakmadan hemen bu seçkin ürünün özelliklerini anlatmaya başlıyoruz.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı hamağı:

Petiole

35.000 Dolar

Petiole20 yıl süren araştırmalar ve tasarımlar sonucu ortaya çıkan bu çarpıcı ürün, Hammacher şirketi tarafından tasarlanmış olup, Petiole ismi verilmiştir. Petiole’nin eşsiz tasarımı, Hammacher şirketinin İsveç’te bulunan fabrikasında, 2 zanaatkarın yaklaşık 4 hafta boyunca hamağın üzerinde özenle çalışmasıyla tamamlanabilmiştir. Tamamıyla el yapımı olan Petiole, 250 kilograma kadar yük taşıyabilme kapasitesine sahip ve paslanmak çelik demirlerden üretilmiştir. Kavisli olarak şekillendirilen çelik çubuklar, sahip oldukları biçim bakımıyla da kendi kendini desteklediği için, sıradan hamakların aksine Petiole’nin bir yere bağlanmasına ihtiyacı yoktur.

Bununla birlikte, bu ayrıcalıklı hamağın üzerinde sizi güneşin zararlı ışınlarından %86 oranında koruyan bir UV korumalı kanopisi bulunmaktadır. Ayrıca bu kanopi sizi korurken; sahip olacağınız manzarayı da kapatmayacak şekilde, incelikle tasarlanmıştır. Petiole tüm sahip olduğu nitelikler sayesinde, Maison&Objet isimli tasarım gösterisinden de “Les Decouvertes” adını taşıyan bir yenilikçi ürün ödülü almaya hak kazanmıştır. Hammacher şirketinden satın alınabilecek ve aynı zamanda iki kişinin binebileceği şekilde tasarlanmış olan göz alıcı Petiole’nin fiyatı ise tam 35.000 dolardır.

Sonuç olarak dünyanın en pahalı hamağı olan Petiole, keyfine düşkün çiftlerin ve varlıklı ailelerin lüks villalarında kullanmak isteyeceği, oldukça popüler olacak ürünlerden biri olacak gibi gözüküyor, değil mi? Neticede Petiole tam anlamıyla tasarım harikası olan bir keyif unsuru niteliği taşıyor ve daha şimdiden zenginlerin dikkatini çekmeyi başarmış. Ne dersiniz, dünyanın en pahalı hamağı olan bu ürün, sizce de kusursuz görünmüyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum